×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Ośrodek pojawił się na mapie szczepień. Tym samym rozpoczęto rejestrację osób w wieku 80 i 70 plus.
- Nie chcę zasiadać w jednej radzie z człowiekiem na którym ciążą zarzuty korupcyjne – mówi Sławoj Kigina. Wieloletni członek Rady Społecznej Szpitala złożył dzisiaj swoją rezygnację.
Nowa aplikacja dla obiektów noclegowych, której testowanie rozpoczął właśnie kołobrzeski magistrat, ma uszczelnić system poboru podatku uzdrowiskowego oraz nagrodzić tych turystów, którzy go opłacają. Pierwszą gratyfikacją miałoby być darmowe molo.
Konsorcjum trzech kołobrzeskich firm wybuduje salę gimnastyczną dla Szkoły Podstawowej nr 5. Miasto zamiast 8,4 mln zapłaci 4,7 mln zł. W budżecie pozostanie więc kilka wolnych milionów.
Zakłady Aktywności Zawodowej z Pomorza Zachodniego otrzymają w bieżącym roku wsparcie Marszałka Województwa. Dziewięć placówek skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz funduszy PFRON.
296 tysięcy złotych - tyle będzie kosztować przebudowa szaletu miejskiego zlokalizowanego w parku im. Jedności Narodowej. Urząd Miasta rozstrzygnął właśnie przetarg na realizację tej inwestycji. Spośród 6 firm zainteresowanych przebudową toalety w zachodniej części miasta, magistrat wybrał ofertę wykonawcy BUD MAX ze Świdwina.
Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, jak co roku, zachęca do składania wniosków o przyznanie stypendium sportowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Kołobrzeskiego. Termin upływa 28 lutego 2021 roku.
Niezbyt szczęśliwie, dla 42-letniego mężczyzny, zakończyła się wieczorna przejażdżka quadem po miejscowości Korzystno. Mężczyzna stracił panowanie nad czterokołowcem i wjechał do rowu, chwilę po tym, jak przy ul. Wakacyjnej próbował uniknąć spotkania z patrolem policji.
Mewa V to ośrodek, w którym mają znaleźć się dwa dodatkowe punkty szczepień przeciw Covid-19 – dowiedzieliśmy się od prezesa spółki Mateusza Korkucia. - Infrastruktura budynku pozwala na stworzenie bezpiecznej możliwości wykonywania szczepień, nawet wówczas, kiedy w ośrodku będą przebywać kuracjusze – mówi prezes w rozmowie z naszym portalem.
Do kolejnego groźnego zdarzenia na drodze doszło w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Stramniczka. Mężczyzna jadący oplem astrą prawdopodobnie chciał ominąć zwierzę, które wybiegło mu na drogę. Na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, i zjechał z pasa ruchu.
Otrzymaliśmy komunikat z Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu o zakończeniu zapisów na szczepienia przeciw Covid-19 seniorów powyżej 70 roku życia.
Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód - tak zakończył swoją podróż nietrzeźwy kierowca. 43-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie.
Do kogo trafi w tym roku nagroda organizacji pozarządowych, Kołobrzeska Róża Wiatrów? O tym zdecyduje specjalnie zebrana kapituła. Mimo że miniony rok był dla wszystkich bardzo trudny, wielu członków organizacji społecznych na terenie miasta wykazało się aktywnością. Tradycyjnie więc nagroda trafi do tych, którzy swoim wysiłkiem i zaangażowaniem wybili się ponad przeciętność.
Rodzina z Holandii, a także kołobrzeska policja, jak potwierdził nam rzecznik służb Tomasz Kwaśnik, poszukuje Sebastiana Vogelpoel. Mężczyzna zatrzymał się w Kołobrzegu w połowie stycznia, tutaj był ostatnio widziany. Jego wizerunek jest publikowany m.in. w mediach społecznościowych.
- Bezpłatny Telefon Pomocnego Zrozumienia to przedsięwzięcie Fundacji „Na Przekór Przeciwnościom", któremu patronuje i wspiera Powiat Kołobrzeski. To odpowiedź na sytuację związaną z pandemią, skierowana do dzieci oraz młodzieży. I to właśnie do nich bezpośrednio się zwracamy - zadzwoń, gdy coś Cię martwi, gdy masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Pamiętaj, że nie jesteś sam. – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.
Kołobrzeska policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielne popołudnie na drodze ekspresowej S6 w pobliżu węzła Kołobrzeg Zachód. Kierowca pojazdu marki ford najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał z drogi uderzając w zamontowane tam bariery energochłonne.
Strażacy z Kołobrzegu soboty na pewno nie zaliczą do spokojnych. Po tym jak wyjeżdżali do pożaru w Dygowie i na pomoc starszej kobiecie, zostali zaalarmowani o zagrożeniu w Gościnie. Jak się okazało, interwencja była dość typowa jak tę porę roku. Paliła się sadza w kominie.
Około godziny 17.00 strażacy z Kołobrzegu odebrali wezwanie pomocy. W Grzybowie doszło do zatrzymania akcji serca przeszło 90-letniej kobiety. W tym czasie nie było wolnego zespołu ratownictwa medycznego, dlatego do akcji ruszyli strażacy. Po przybyciu na miejsce od razu rozpoczęli starania o przywrócenie funkcji życiowych. Po chwili dojechała karetka z medykami. Niestety stwierdzono zgon.
Parę godzin trwały utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej ze Szczecina w kierunku Kołobrzegu. Wszystkiemu winna była ciężarówka, która chwilę przed godziną 16.00 zablokowała drogę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego mógł nie dostosować prędkości do panujących warunków na drodze.
Aż 17 kilometrów miała plama substancji ropopochodnej, która pojawiła się na drogach w sobotnie południe.
Po godzinie 15.00 straż pożarna odebrała informacje o pożarze w Dygowie.
Od połowy lutego Uzdrowisko Kołobrzeg będzie prowadzić komercyjne turnusy rehabilitacyjne dla osób, które przeszły Covid-19. Przypomnijmy; taką decyzję podjął już ośrodek Posejdon, który obecnie prowadzi badania nad programem pilotażowym z udziałem 10-osobowej grupy ozdrowieńców.
Tym razem Piotr Leszmann z kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego zabiera nas w podróż po historii odmierzania różnych rzeczy.
W ramach konkursu Dobra Firma, w kategorii firma mała Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyróżnił firmę Lipmpia.
Naszemu portalowi udało się potwierdzić informacje o planach przeniesienia Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Decyzja zapadła, obecnie poszukiwana jest lokalizacja pod nowy budynek policji.

 

×
Reklama