×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Mewa V to ośrodek, w którym mają znaleźć się dwa dodatkowe punkty szczepień przeciw Covid-19 – dowiedzieliśmy się od prezesa spółki Mateusza Korkucia. - Infrastruktura budynku pozwala na stworzenie bezpiecznej możliwości wykonywania szczepień, nawet wówczas, kiedy w ośrodku będą przebywać kuracjusze – mówi prezes w rozmowie z naszym portalem.
Do kolejnego groźnego zdarzenia na drodze doszło w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Stramniczka. Mężczyzna jadący oplem astrą prawdopodobnie chciał ominąć zwierzę, które wybiegło mu na drogę. Na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, i zjechał z pasa ruchu.
Otrzymaliśmy komunikat z Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu o zakończeniu zapisów na szczepienia przeciw Covid-19 seniorów powyżej 70 roku życia.
Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód - tak zakończył swoją podróż nietrzeźwy kierowca. 43-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie.
Do kogo trafi w tym roku nagroda organizacji pozarządowych, Kołobrzeska Róża Wiatrów? O tym zdecyduje specjalnie zebrana kapituła. Mimo że miniony rok był dla wszystkich bardzo trudny, wielu członków organizacji społecznych na terenie miasta wykazało się aktywnością. Tradycyjnie więc nagroda trafi do tych, którzy swoim wysiłkiem i zaangażowaniem wybili się ponad przeciętność.
Rodzina z Holandii, a także kołobrzeska policja, jak potwierdził nam rzecznik służb Tomasz Kwaśnik, poszukuje Sebastiana Vogelpoel. Mężczyzna zatrzymał się w Kołobrzegu w połowie stycznia, tutaj był ostatnio widziany. Jego wizerunek jest publikowany m.in. w mediach społecznościowych.
- Bezpłatny Telefon Pomocnego Zrozumienia to przedsięwzięcie Fundacji „Na Przekór Przeciwnościom", któremu patronuje i wspiera Powiat Kołobrzeski. To odpowiedź na sytuację związaną z pandemią, skierowana do dzieci oraz młodzieży. I to właśnie do nich bezpośrednio się zwracamy - zadzwoń, gdy coś Cię martwi, gdy masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Pamiętaj, że nie jesteś sam. – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.
Kołobrzeska policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielne popołudnie na drodze ekspresowej S6 w pobliżu węzła Kołobrzeg Zachód. Kierowca pojazdu marki ford najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał z drogi uderzając w zamontowane tam bariery energochłonne.
Strażacy z Kołobrzegu soboty na pewno nie zaliczą do spokojnych. Po tym jak wyjeżdżali do pożaru w Dygowie i na pomoc starszej kobiecie, zostali zaalarmowani o zagrożeniu w Gościnie. Jak się okazało, interwencja była dość typowa jak tę porę roku. Paliła się sadza w kominie.
Około godziny 17.00 strażacy z Kołobrzegu odebrali wezwanie pomocy. W Grzybowie doszło do zatrzymania akcji serca przeszło 90-letniej kobiety. W tym czasie nie było wolnego zespołu ratownictwa medycznego, dlatego do akcji ruszyli strażacy. Po przybyciu na miejsce od razu rozpoczęli starania o przywrócenie funkcji życiowych. Po chwili dojechała karetka z medykami. Niestety stwierdzono zgon.
Parę godzin trwały utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej ze Szczecina w kierunku Kołobrzegu. Wszystkiemu winna była ciężarówka, która chwilę przed godziną 16.00 zablokowała drogę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego mógł nie dostosować prędkości do panujących warunków na drodze.
Aż 17 kilometrów miała plama substancji ropopochodnej, która pojawiła się na drogach w sobotnie południe.
Po godzinie 15.00 straż pożarna odebrała informacje o pożarze w Dygowie.
Od połowy lutego Uzdrowisko Kołobrzeg będzie prowadzić komercyjne turnusy rehabilitacyjne dla osób, które przeszły Covid-19. Przypomnijmy; taką decyzję podjął już ośrodek Posejdon, który obecnie prowadzi badania nad programem pilotażowym z udziałem 10-osobowej grupy ozdrowieńców.
Tym razem Piotr Leszmann z kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego zabiera nas w podróż po historii odmierzania różnych rzeczy.
W ramach konkursu Dobra Firma, w kategorii firma mała Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyróżnił firmę Lipmpia.
Naszemu portalowi udało się potwierdzić informacje o planach przeniesienia Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Decyzja zapadła, obecnie poszukiwana jest lokalizacja pod nowy budynek policji.
Lubisz ryby? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Niedaleko Kołobrzegu możesz kupić świeżego pstrąga prosto z hodowli.
W piątek kołobrzeski szpital oficjalnie potwierdził, że „wchodzi” w akcję szczepień przeciw Covid-19 dla seniorów powyżej 80 i 70 roku życia. Bardzo dobrą informacją dla mieszkańców jest fakt, że będzie można zarejestrować się bezpośrednio w placówce; mamy od Was coraz więcej informacji o ogromnych trudnościach w dokonaniu takiej rejestracji np. na platformie pacjent.gov.pl.
Wyrazy głębokiego współczucia Pani Helenie Janowskiej-Dyja
Kołobrzescy policjanci zatrzymali kolejną osobę z narkotykami. Tym razem środki odurzające miała 37-letnia kobieta.
W czwartek trwały konsultacje nad stworzonym przez Powiatowy Urząd Pracy konspektem, dotyczącym propozycji zmian do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Punktualnie o 13.27 na stację kolejową kołobrzeskiego dworca wjechał pierwszy w Polsce pociąg spalinowo elektryczny. To jedna z dwóch maszyn, które zostały zakupione przez Samorząd Województwa i będą jeździć w barwach Pomorza Zachodniego. „Bursztynowy” zabrał pierwszych pasażerów ze Szczecina do Kołobrzegu i Koszalina.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podsumowali wydarzenia dotyczące bezpieczeństwa na drogach z 2020 roku. Łącznie odnotowano 52 wypadki drogowe drogowe oraz 1028 kolizji. W zdarzeniach tych 4 osoby poniosły śmierć, 51 zostało rannych. W porównaniu do lat ubiegłych policja odnotowała spadki zarówno w liczbie zdarzeń, jak również w liczbie zabitych i rannych.

Do Urzędu Miasta oraz biura Rady Miasta wpłynęło pismo od Katarzyny Kozioł, rzecznika praw pacjenta. Dotyczy ono grupy mieszkańców, którzy w wyniku odejścia lekarek jednej z przychodni na emeryturę, stracili dostęp do podstawowej opieki medycznej.

 

×
Reklama