×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Sprawdziliśmy w najpopularniejszym serwisie rezerwacyjnym Booking com., jak będą wyglądały najbliższe dni sierpnia w Kołobrzegu. Według danych obłożenie wyniesie nawet 99 procent.
Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Kołobrzeg, piątek 21 sierpnia 2020 r. ustalony został dniem wolnym od pracy w zamian za dzień świąteczny 15 sierpnia, który przypada w tym roku w sobotę.
Od minionego piątku w budynku Muzeum Oręża Polskiego można oglądać unikatowe zabytki związane z wojną podwodną. Na nową ekspozycję czasową trafiły m.in. fragmenty dokumentacji ORP „Wilk” i części niemieckich torped.
Czterech obywateli Ukrainy zatrzymali w Kołobrzegu funkcjonariusze SG w ciągu ostatnich dni. jak się okazało trzej mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie a czwarty poszukiwany był przez sąd za wykroczenie skarbowe.
Wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego Śp. Krzysztofa Olejnika Nadleśniczego Nadleśnictwa Gościno Składa Rada Miasta Kołobrzeg oraz Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska
W niedzielę, około godziny 18.30 na niebie nad Kołobrzegiem pojawił się nisko latający śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Już w niedzielę rano fiat 125 p w wersji milicyjnej ruszył w trasę, aby zbierać środki na leczenie dwuletniej Antosi Kwiatkowskiej. Organizatorzy akcji w ciągu 4 dni przejadą m.in. przez Międzyzdroje, Wolin, Szczecin, Gdańsk, Poznań, czy Gniezno. Wszystko pod hasłem „Jak milicjant Cię poprosi, wrzuć pieniążek dla Antosi”.

Przypominamy; Antosia Kwiatkowska ma zaledwie dwa latka, a prawie rok temu zdiagnozowano u niej glejaka nerwu wzrokowego. Na leczenie dziewczynki potrzeba około 200 tys. zł. Wszystkich, którzy chcę pomóc zapraszamy również na stronę https://antosiakwiatkowska.fundacjaskarbowosci.pl/ - tutaj znajdziecie wszystkie szczegóły i informacje, jak można pomóc chorej dwulatce.

A szczegóły „milicyjnej akcji” możecie znaleźć tutaj:


Warunki atmosferyczne sprzyjają pożarom roślinności. Uważajcie bo o zaprószenie ognia nie trudno. Od kilku dni w całym regionie palą się ścierniska.
Temat spożywania napojów wyskokowych w okolicach kołobrzeskiego molo kolejny raz pojawił się w przestrzeni publicznej, tym razem za sprawą interpelacji radnego niezrzeszonego – Dariusza Zawadzkiego. Samorządowiec chciałby, aby miejsce, w którym mieszkańcy od lat dają sobie dyspensę na takie zachowania, zostało oficjalnie zalegalizowane.
Plaża Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kolejny rok z rzędu gościła najlepszych specjalistów od siatkówki plażowej w Polsce. Było to wielkie wyzwanie, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie zorganizować wydarzenie sportowe o takim wymiarze zgodnie z reżimem sanitarnym.
Wiceprezydent Ewa Pełechata zwróciła się z pismem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie planu połączenia między wchodzącym w skład S6 węzłem Kołobrzeg Wschód a Rondem Jerzego Patana, między którymi znajduje się wyjazd z Budzistowa. Przypominamy; miasto nie chce budowy wiaduktu za którym optują mieszkańcy wioski i władze gminy.
Kilka zastępów straży pożarnej, zarówno zawodowej jak i ochotników z terenu powiatu kołobrzeskiego zostało wysłanych w okolice miejscowości Bardy. To właśnie tam na jednym z pól płonęło zboże. Pożar był spory. Dym widoczny był aż z Kołobrzegu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Warunki pogodowe niestety sprzyjają rozprzestrzenianiu się pożarów.
O tym, że straż pożarna wypełnia przeróżne zadania mogliście się już niejednokrotnie dowiedzieć z naszego portalu.
W połowie sierpnia po raz dwudziesty zaplanowano te wyjątkowe zawody. Jak co roku uczestnicy będą mieli do przejechania dwudziestojednometrowy odcinek deski o szerokości trzydziestu centymetrów. Ostatnie trzy metry są o szerokości szesnastu centymetrów. Deski ułożone są na dętkach pływających po wodzie. Zwycięzcą zostaje osoba, która przejedzie najdłuższy dystans. Wszyscy bez względu na pokonaną odległość lądują w wodzie.
Po raz drugi w te wakacje na płycie przy kasach biletowych Stadionu Miejskiego im. Sebastiana Karpiniuka, zaparkują food trucki. Tym razem imprezę zaplanowano w dniach 21-23 sierpnia. Podobnie jak w lipcu nie zabraknie czegoś wege i coś dla mięsożerców, czegoś lekkiego i na duży głód, coś na słono i na słodko.
Pracownicy kołobrzeskiego sanepidu wspólnie z policjantami w środę wzięli pod lupę kołobrzeskie markety. Jak informuje asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy KPP Kołobrzeg celem akcji było sprawdzenie czy kołobrzeżanie oraz wypoczywający w mieście turyści przestrzegają zasad, które obowiązują w sklepach. Sprawdzano głównie czy klienci i sprzedawcy mają obowiązkowe maseczki lub przyłbice i czy zachowują dystans.
Nawet do 10 lat więzienia grozi 27-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o kradzieże i włamania.
To wielki sukces kołobrzeskiej policji. Kryminalni do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą KPP Kołobrzeg zabezpieczyli podróbki znanych produktów firm.
Firma All Good S.A. poszukuje magazynu do wynajęcia w Kołobrzegu lub okolicach 15 km od Kołobrzegu, o poniższych parametrach:
Od środy 12 sierpnia 2020 obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu w rejonie parkingu przy ul. Towarowej. Wjazd na parking będzie wyłącznie z łącznika od ulicy Portowej do Towarowej, natomiast wyjazd z parkingu będzie możliwy wyłącznie od ulicy Towarowej z nakazem prawoskrętu w ulicę Spacerową.
Miejski Program Odpracowania Zaległości Czynszowych trwa już miesiąc. Chętnych jednak brakuje. Magistrat zapowiada, że dłużnicy nie mogą liczyć na umorzenie takich zobowiązań, chyba, że w bardzo szczególnych sytuacjach.
Na specjalnie zorganizowanej konferencji, prezesi wszystkich spółek miejskich przedstawiali sytuację zarządzanych przez siebie firm po I półroczu 2020. Zapowiedzieli, że nie planują obecnie żadnych podwyżek, a Andrzej Olichwiruk z MEC-u zadeklarował obniżki cen za ogrzewanie od 1 października.
W nocy z wtorku na środę doszło do poważnego wypadku w miejscowości Białokury.

 

×
Reklama