- Nie możemy wyjść na ulicę, ale nie jesteśmy obojętne – pisze na swoim profilu Fb inicjatorka akcji Sandra Kielnik-Kałużna.
Politycy i sympatycy Nowej Lewicy zademonstrowali swój sprzeciw publikując w internecie swoje zdjęcia oznaczone błyskawicą, która już stała się symbolem protestu kobiet. Przypominamy; we wtorek do sejmu trafił projekt ustawy „Zatrzymać aborcję” autorstwa Kai Godek. Zakłada on wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji w przypadku ciężkich wad płodu. W 2016 roku procedowanie tego projektu doprowadziła do „Czarnego Protestu”, teraz sytuacja jest dużo trudniejsza.
Stąd akcja lewicy, dzięki której kobiety i mężczyźni, mogą wyrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec planom rządu nie wychodząc z domu. „Walczymy z wirusem nie kobietami!!! Popierasz protest?? #zostań w domu i wrzuć swoje zdjęcie w komentarzu” - nawołują inicjatorzy.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze