"México lindo y querido..." brzmią słowa znanej melodii... Meksyk to kraj o prawdziwie uprzywilejowanej lokalizacji geograficznej, obejmującej klimaty od pustynnego po tropikalny. O podróży do tego kraju wszystkim kołobrzeżanom i nie tylko w ramach cyklu "Spotkań za Horyzontem" opowiedzą Marianna i Ewa Mężyńskie w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury. Wydarzenie zaplanowano w najbliższy czwartek 21 kwietnia o godz.19.00. Wejściówki na spotkanie w ceni 12 zł normalny i 10 zł ulgowy / Karta Mieszkańca można już nabyć w kasach RCK przy ul. Solnej 1.

Zawiła i wielowiekowa historia Meksyku, sięgająca czasów kultur prekolumbijskich, barwne tradycje, radosne rytmy, wyśmienita gastronomia i niespotykana gdzie indziej różnorodność są dowodem na to, że kraj ten posiada niezrównane dziedzictwo kulturowe. Boryka się jednak również z nierównościami społecznymi, dyskryminacją i przemocą wobec kobiet oraz zorganizowaną przestępczością.
Stolica kraju jest jedną z najbardziej enigmatycznych, fascynujących i pełnych sprzeczności metropolii na świecie. Jej wielkie drapacze chmur, zapewniające o nowoczesności, i niewyobrażalnie szerokie aleje, świadczące o jej imperialnej przeszłości, współistnieją z pozostałościami miasta Azteków i miasta kolonialnego.
Luksusem Meksyku są jego mieszkańcy, a ich uśmiechy pojawiają się wszędzie, aby przypomnieć nam o prawdziwych wartościach w życiu. Rodzina jest dla Meksykanina wartością nadrzędną a wobec przybyszów okazują gościnność i serdeczność.


Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze