Reklama

 

 



Z kołobrzeskiej plaży świetnie widać kometę. Następna taka okazja będzie za kilka tysięcy lat

14/07/2020 13:06

Kometę Neowise wielu ogląda wybierając się wieczorem nad morze. Póki co widoczna jest gołym okiem, jednak lepsze efekty można uzyskać przy pomocy lornetki lub aparatu.



Półkula północna doczekała się takiego zjawiska na niebie po 23 latach. Aby ją ujrzeć, wzrok trzeba kierować na północ. Widoczna jest stosunkowo nisko nad horyzontem od zmierzchu do świtu. Do obserwacji najlepsze są miejsca pozbawione świateł. Najbliżej ziemi kometa znajdzie się 23 lipca. Będzie oddalona o nieco ponad 100 milionów kilometrów. Warto zatem podczas wieczornego spaceru przystanąć i poszukać tego zjawiska na niebie. Druga taka okazja może nam się nie przydarzyć.




Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości