×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Umowa na świąteczne oświetlenie miasta dotyczyć będzie 3 kolejnych lat. Miasto jest bliskie rozstrzygnięcia przetargu. Wiemy jednak na pewno, że światełka rozbłysnąć mają tradycyjnie 6 grudnia. Świąteczna atmosfera na ulicach Kołobrzegu podtrzymywana będzie do końca stycznia. Będą to ozdoby o symbolice zarówno świątecznej, jak i nawiązujące do pory zimowej aury. Miasto stawia na oszczędność energii, dlatego też wykonawcy sugeruje diody LED. Barwą dominującą ma być zimny biały.


Tymczasem ustaliliśmy, które miejsca zyskają miejskie oświetlenie. Będzie to tradycyjnie ścisłe otoczenie kołobrzeskiego ratusza i katedry wraz z ulicą Gierczak. Na całej długości oświetlona zostanie ulica Walki Młodych. Nie zapomniano o strefie nadmorskiej. Tam iluminacja pojawi się na ulicy Rodziewiczówny oraz na dojściu od niej do molo. Ostatnim miejscem, jakie przyozdobi miasto jest ulica Kresowa na wjeździe do Podczela. W ramach tej samej umowy, przed ratuszem usytuowana będzie choinka. Nie ma co liczyć na zapach drzewka, gdyż podobnie jak w latach ubiegłych będzie sztuczna. Poza wspomnianymi miejscami będą podświetlone łabędzie na rondzie przy ulicy Młyńskiej. Z kolei miasto nie zamontuje ozdób na latarniach przy drodze krajowej ( Rondo Solidarności czy ulica Koszalińska), ponieważ jak usłyszeliśmy w magistracie, GDDKiA zażyczyła sobie za to kolejne pieniądze.


Komentarze  
+12 #1 Sniezka 2016-11-14 18:33
No to marnie....
CAŁA KOSZALIŇSKA powinna być pięknie podświetlona :(
-12 #2 zozole 2016-11-14 19:29
Znowu ten wstrętny zimny kolor ble. Inne miasta a nawet okoliczne mieścinki, pięknie udekorowane w rozmaite iluminacje typu paczki bombki o ciepłych ładnych kolorach, do których dzieciak mogą swobodnie wejść a tu jak zwykle zimne światło, zimna pora roku ech
-11 #3 magister 2016-11-14 20:46
Nie wiem jakim nieudacznikiem trzeba być żeby spędzać święta w tym obsranym przez psy mieście zamiast w ciepłych krajach. Zastanówcie się nad sobą Janusze. Zresztą komu na co tutaj iluminacje, posprzątajcie najpierw psie gówna z chodnika.
-15 #4 andżej 2016-11-14 20:53
Cytuję magister:
Nie wiem jakim nieudacznikiem trzeba być żeby spędzać święta w tym obsranym przez psy mieście zamiast w ciepłych krajach. Zastanówcie się nad sobą Janusze. Zresztą komu na co tutaj iluminacje, posprzątajcie najpierw psie gówna z chodnika.

karaluchy lgna do swiatla tak jak i reszta robactwa, zwlaszcza z koszalinskiej
+10 #5 Seff 2016-11-15 01:52
Te łabędzie powinny być podświetlane calorocznie
0 #6 Ekonomia to wyzwanie 2016-11-15 09:40
Piękna choinka obok Centrum Dowodzenia Kołobrzegiem, czyli w pewnej kawiarni 8)
+2 #7 ed 2016-11-15 17:22
ot pazerne na kasę to GDDKiA

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama