×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

We wtorek dwójka mieszkańców powiatu kołobrzeskiego dała się nabrać oszustom wysyłającym wiadomości SMS.
350 rekonstruktorów z blisko 50 grup i stowarzyszeń z całego kraju, ponad 20 zabytkowych pojazdów, efekty pirotechniczne i broń hukowa – to wszystko czeka nas w sobotę, 14 marca 2020 r. na plaży przy kołobrzeskim molo.
We wtorkowe południe kołobrzeska straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze przy ośrodku Caritas w Kołobrzegu.
Tyle wniosków miasto złożyło do starostwa powiatowego z prośbą o wydanie decyzji pozwalającej na usunięcie drzew. Chodzi o te zagrażające pasom drogowym.
Już od dziś można się zapisywać na ferie z robotami LEGO. Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod numerem tel. 601 901 764
To typowa, choć niebezpieczna sytuacja w sezonie grzewczym. Tym razem we Wloscibórzu, w gminie Dygowo, doszło do pożaru sadzy w kominie.
W pięciogwiazdkowym hotelu Diune umowne sto dni do matury tym razem świętowali abiturienci I L.O. im M. Kopernika. Maturzyści z tej szkoły jako drudzy w naszym powiecie przystąpili do tegorocznej zabawy.
Kim są i czym się zajmują? Mówi się o nich stosunkowo niewiele. Dlaczego? Ponieważ nikt nie widzi ich interwencji, nikt nie jest w stanie zrobić zdjęcia z ciężkiej akcji ratującej życie. Chodzi o ratowników morskich. Często myleni są z ratownikami pracującymi na plaży. Otóż Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa działa na pełnym morzu, czasami również przy samym brzegu. Ratują i poszukują rozbitków. Dla marynarzy czy pasażerów często są jedynym ratunkiem.
29-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, kierującego samochodem marki bmw, zatrzymali 15 stycznia do kontroli drogowej w Kołobrzegu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej.

Wszystko działo się chwilę w piątek przed południem. Handlujący na deptaku prowadzącym do molo zauważyli parę, która miała okraść jedno ze stoisk. Para oddaliła się w stronę ulicy Mickiewicza.

Dzień 1 Wyjazd z Kołobrzegu 24.04.2020 miejsce zbiórki: Hotel Skanpol godz. 20.00. Nocny przejazd do Holandii
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z dr Małgorzatą Dziewięcką, która opowie o losach tułaczych polskich dzieci. Dr geografii, dawna korespondentka Radia Wolna Europa; wolontariuszka w wielu krajach świata oraz od 10 lat mieszkanka Kołobrzegu omówi bardzo ciekawy, a rzadko omawiany temat udziału polskich dzieci w tworzeniu historii Polski na przestrzeni ostatnich stu lat.
To była pierwsza studniówka na terenie powiatu kołobrzeskiego. W hotelu Diune sto dni do matury jako pierwsi świętowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich.
O tym, że „żadne RODO nie ochroni nikogo przed wiedzą radnych czy urzędników, kto tego typu problem (z bezpłodnością – dop.red.) w Kołobrzegu miał” mówił podczas minionej sesji radny Jacek Woźniak.
7 lutego o godz. 18.45 w hotelu Ikar Plaza w Kołobrzegu odbędzie się XXV Kołobrzeska Gala Sportu, podczas której poznamy wyniki plebiscytu "Gazety Kołobrzeskiej" na najlepszych sportowców ziemi kołobrzeskiej.
W piątek do komend Państwowej Straży Pożarnej województwa zachodniopomorskiego przekazane zostały samochody ratowniczo - gaśnicze oraz operacyjne. Jeden z nich trafi do Kołobrzegu. Do strażaków znad ujścia Parsęty oficjalnie przekazany został niezbędny samochód operacyjny. To Hyundai i30. Pozyskany został dzięki staraniom kołobrzeskiej komendy i wsparciu finansowemu ze strony lokalnych samorządów i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Przekazanie samochodu odbyło się w Szczecinie.