×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Za sprawą wolontariuszy i fundacji „Wolne miejsce”, którzy od blisko czterech lat organizują w Kołobrzegu „Wigilię dla samotnych” teraz przyszedł czas na podobną imprezę w okresie świąt wielkanocnych. Jak poinformowali organizatorzy przedsięwzięcia Śniadanie Wielkanocne dla tych, którzy nie będą mieli z kim tego dnia zasiąść do świątecznego stołu odbędzie się 21 kwietnia w Hali Milenium o godz. 10.00. 
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na wysokości Niekanina. Chwilę przed godzina 9 z samochodu ciężarowego odpięła się przyczepa wioząca koparkę.
To będzie dość nietypowa rozgrywka dla całych rodzin. Kołobrzeski magistrat zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko do udziału w Rodzinnej Wielkanocnej Grze Miejskiej. Imprezę zaplanowano 18 kwietnia o godz.16.00 na dziedzińcu ratusza. Jak informuje Milena Derlikiewicz z Biura Promocji Miasta  zgłoszenia do uczestnictwa w grze przyjmowane będą na stracie zabawy. Do udziału można zarejestrować się z rodziną lub przyjaciółmi.

Kamil Barwinek, radny Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, postanowił zagospodarować jeden z pokoi w Urzędzie Miasta. To małe pomieszczenie, które łączy gabinet prezydenta z pokojem rzecznika prasowego. Na swoją interpelację o aktualny sposób wykorzystania tego miejsca uzyskał zaskakującą odpowiedź prezydent Anny Mieczkowskiej.

MOSiR zaprasza dzieci i młodzież do udziału w półkoloniach, które odbędą się w terminach: Czas trwania turnusów (10 dni roboczych, od poniedziałku do piątku):

O możliwości zatrudnienia przewodniczącego Rady Miasta w Polskiej Żegludze Bałtyckiej mówiło się wiele tygodni temu. Dziś już wiadomo, że Jacek Woźniak otrzymał pracę w PŻB. 

Plac ratuszowy miał być dzisiaj manifestem wsparcia uczniów dla strajkujących nauczycieli. Młodych ludzi nie było jednak wielu, przeważali głównie protestujący pedagodzy. Wiec zakończył się okrzykami „kto nie skacze ten Zalewska".

Alforno Restauracja Pizzeria - poszukuje pracowników do obsługi Gości w restauracji w Dźwirzynie. Gwarantujemy, zakwaterowanie, wyżywienie, przeszkolenie. Mile widziane doświadczenie i znajomość języka niemieckiego.  
We wtorek 16 kwietnia w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył stypendia sportowe uczniom, którzy w roku 2018 uzyskali najlepsze wyniki sportowe.
W Stojkowie (gm. Dygowo) doszło do tragicznego zdarzenia. 2-letnie dziecko zostało prawdopodobnie potrącone przez śmieciarkę.
Urzędnicy postanowili, że sami, bez pomocy starostwa, jak do tej pory, poradzą sobie z problemem dzików w mieście. Stąd ogłoszenie przetargu na odłów i odstrzał 30 zwierząt. - Stanowią zbyt duże zagrożenie dla mieszkańców i turystów. Za chwilę majówka, będzie więcej ludzi, coś trzeba z tym zrobić – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik magistratu.
Prawdopodobnie po sezonie letnim uda się zagospodarować pas zieleni rozdzielający jezdnię wzdłuż Alei św. Jana Pawła II. Kołobrzeski magistrat właśnie ogłosił kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu biegnącego wzdłuż jezdni.
To już kołobrzeska tradycja. Po raz czwarty fontanny przy kortach tenisowych zostały uszkodzone. Tym razem stało się to podczas ich..naprawy.
8 nielegalnych automatów do gier zabezpieczyli w poniedziałek funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kołobrzegu. Akcja została przeprowadzona przy wsparciu  policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Trwają przygotowania do programu, który umożliwi dłużnikom odpracowanie zaległości mieszkaniowych wobec miasta. Łącznie dług wszystkich, którzy nie płacili czynszu za miejskie lokale, sięga 8 milionów złotych.