https://www.hotelleda.pl/restauracja/kuchnia
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Choć cała sytuacja wydaje się mocno nietypowa, to jednak miała miejsce we wczesne poniedziałkowe popołudnie. Rowerzysta nie wyhamował i wjechał w tył samochodu.

W trakcie prowadzenia prac ziemnych na jednej z posesji w miejscowości Karcino doszło do rozszczelnienia rury z gazem. Przed południem w poniedziałek koparka uszkodziła łyżką rurociąg. Na szczęście operator koparki dysponował kluczem, dzięki któremu od razu po uszkodzeniu mógł zamknąć zawór, odcinając tym samym dopływ gazu.

W niedzielę na kołobrzeskim kąpielisku rozpoczęli pracę ratownicy wodni zatrudnieni przez MOSiR. Na razie dyżurują na 4 stanowiskach. Jedno zostało usytuowane na plaży zachodniej, dwa na plaży centralnej i ostatnie w Podczelu. Obecnie kąpiących się w morzu pilnuje 16 ratowników. Od 1 lipca ruszają w pełnej obsadzie. Na kołobrzeskiej części wybrzeża usytuowanych zostanie 11 stanowisk, a bezpieczeństwa plażowiczów strzec będzie 55 ratowników.

Zespół „Ikagersi" działający w Pracowni Teatralnej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, przedstawił najnowszą premierę. „Krótka Impresja na poważny temat" w kompilacji i reżyserii Bogumiły Banaś, powstała z inspiracji odnotowanego w miesięczniku „Dialog", slamu „Przychodźcy".
Miejska Energetyka Cieplna w Kołobrzegu Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko:

W niedzielę przed południem zakończyła się strażacka akcja w warsztacie przy ulicy Cisowej. Przypomnijmy: dobę wcześniej w trakcie prac spawalniczych doszło tam do zapłonu przewodów przy butli z gazem. Możliwe, że płomień został zassany do jej środka. Ta groziła wybuchem. Ewakuowano około 40 osób z najbliższej okolicy. Mieszkańcy Radzikowa mieli zapewnione lokale od miasta, jednak noc spędzili u rodziny i znajomych.

Zagrożenie wybuchu butli z gazem na Radzikowie! Część ulic jest zamknięta, a mieszkańcy są ewakuowani.
Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż obcokrajowca, który zdecydował się kierować samochodem po alkoholu. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Ważące 150 kilogramów zwierzę wpadło do studzienki melioracyjnej w okolicy Karcina. Na szczęście uratowali je dwaj mężczyźni, którzy na własną rękę zorganizowali akcję wydobycia zwierzęcia.

Kołobrzeska, podobnie jak 7 innych Brzegowych Stacji Ratownictwa, została oflagowana. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa rozpoczęła protest. Niespełna 300 zawodowych ratowników ze wspomnianych stacji oraz statków 12 ratowniczych rozpoczęło protest, domagając się podwyżek. Te mieli obiecane w trzech kolejnych latach. Do skutku doszła tylko jedna.

Przez organizacje i stowarzyszenia pracujące na rzecz osób starszych oraz indywidualnie, z poparciem 15 osób – tak można zgłaszać się do nowej komórki organizacyjnej; Rady Seniorów. Nowo powołana organizacja ma skutecznie współdziałać z miastem na rzecz osób w wieku dojrzałym.

Zgodnie z przewidywaniami rodziny z 4 domów najbliżej placu, na którym doszło do zajścia z butlą z acetylenem, nie mogły na noc wrócić do domów. Jak już informowaliśmy, miasto zapewniło wszystkim lokum zastępcze. Wszystko dlatego, że akcja strażaków potrwa co najmniej 24 godziny.
„Mam trzy latka, trzy i pół, głową sięgam ponad stół”, my możemy się pochwalić, że już za kilka dni kończymy trzy i pół plus jeszcze pół i sięgamy głowami równie wysoko bo ponad ladę i dzień w dzień właśnie od czterech lat witamy Was niemalże codziennie w Kawiarni Coffeedesk przy ulicy Mazowieckiej na osiedlu bajkowym w Kołobrzegu!
Około godziny 16.00 zgłoszono, że kobieta miała wejść do Kanału Drzewnego, niedaleko jego ujścia do Parsęty. Zawiadamiała jej koleżanka. Na miejsce wysłano strażaków z łodzią, policję i ratowników wodnych. Zadysponowano również Portową Ochotniczą Straż Pożarną Tryton oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wodno - nurkowego z koszalińskiej straży pożarnej.
Jak już wiecie z naszego portalu, w garażu na placu przy ulicy Cisowej na kołobrzeskim Radzikowie doszło do sporego zagrożenia. Pojawił się płomień przy butli z acetylenem. To gaz używany przy spawaniu. Zaszło podejrzenie, że płomień mógł zostać zassany do środka butli. Natychmiast wezwano straż pożarną.
W najbliższą sobotę i niedzielę Kołobrzeg zagości na antenie ogólnopolskiej. To nie pierwszy raz, kiedy telewizja śniadaniowa realizowana będzie na plaży u ujścia Parsęty. Dwudniowa promocja miasta w telewizji kosztować będzie niespełna 75 tysięcy złotych.