×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kołobrzeg, po raz kolejny włączy się do akcji "Europejska Noc Muzeów".  Ten ciekawy event zaplanowano w najbliższy weekend w dniach. W tym czasie Muzeum Oręża Polskiego w ciągu kilku nocnych godzin bezpłatnie udostępni zwiedzającym swoje zbiory, przygotowując dodatkowe atrakcje i niespodzianki.

Kołobrzescy muzealnicy w tym roku zapraszają na „dwie noce muzeów”. Pierwsza z nich odbędzie się  17 maja w godz. 16.00 do 21.00 w zamiejscowym oddziale w Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. Tam w ramach wydarzenie zaplanowano bezpłatne zwiedzanie poradzieckiego schronu-magazynu atomowego oraz pokaz radzieckiego wyposażenia saperskiego z okresu wojny w Afganistanie. Całość zakończy wspólny grill przy schronie.

Dzień później atrakcje dla wszystkich będą czekać w oddziale Dzieje Oręża Polskiego przy ul. Gierczak w Kołobrzegu oraz w Kołobrzeskim Skansenie Morskim. Tam w godz. od 18 do 24 przewidziano Otwarcie wystawy z umundurowaniem żołnierzy Układu Warszawskiego w Kamienicy Kupieckiej, Dioramę w wykonaniu GRH Kołobrzeg i GRH Wybrzeże (Gaz 69, UAZ 469, kuchnia polowa) oraz odpalenieczołgu T34-85 w wykonaniu GRH Rega. Na wszystkich będzie czekać również grochówka wojskowa wydawana z kuchni polowej  GRH Kołobrzeg. Z kolei w skansenie morskim zaplanowano zwiedzanie ORP Fala i  ORP Władysławowo. Na godz.200.00 zaplanowano również otwarcie dwudziestoosobowej tratwy ratunkowej

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA