×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Już za kilka tygodni rozpocznie się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Każdy kto ma pomysł na ciekawą inwestycję albo wydarzenie kulturalne lub sportowe może je zgłosić w ramach nowej edycji tej inicjatywy.

 

Miasto przeznaczyło milion złotych na realizację budżetu obywatelskiego. Dokładnie 800 tysięcy złotych ma zostać przeznaczone na projekt infrastrukturalny a 200 tysięcy złotych na wydarzenie kulturalne lub sportowe. Na zgłoszone projekty będzie mógł zagłosować każdy mieszkaniec Kołobrzegu, a te, które zdobędą największe poparcie zostaną zrealizowane w następnym roku.

 

W tej edycji budżetu obywatelskiego złożone wnioski muszą spełniać określone warunki. Jakie?

Powinny zawierać kosztorys, a proponowane realizacje infrastrukturalne muszą być zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego oraz znajdować się na terenie należącym do miasta. Każdy projekt również, zarówno dotyczący inwestycji jak i wydarzenia, powinien mieć pisemne poparcie 15 osób. Tylko tak napisane, poprawne wnioski mogą przejść przez pierwszy etap – ocenę formalną, a później ocenę merytoryczną, którą przeprowadzają odpowiednie wydziały Urzędu Miasta.

 

Głosowanie nad projektami, które zostaną ocenione pozytywnie, rozpocznie się pod koniec października. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać, elektronicznie, jeden głos – na projekt infrastrukturalny i jeden na inicjatywę społeczną.

 

To trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Kołobrzegu. Ostatnia była realizowana w 2015 roku.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA