×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kołobrzescy kierowcy muszą uzbroić się dziś w sporą cierpliwość. We wtorek prologiem na ulicach Kołobrzegu rozpocznie się  XXVII edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour. Wpłynie to w znacznym stopniu na ruch samochodowy w całym mieście.  Zawody rozgrywane są w klasie 2.2 UCI Europe Tour. W rym roku w rywalizacji weźmie Blisko 200 zawodników z zespołów zawodowych i reprezentacji narodowych. Na trasie wyścigu, poza czołowymi drużynami z naszego kraju zobaczymy ekipy i reprezentacje z Niemiec, Danii, Norwegii, Szwecji, Litwy, Rosji, Słowacji, Austrii, Białorusi, Czech i Węgier.

Prezentacja ekip zaplanowano 21 maja o godzinie 18.00. Później odbędzie się prolog, który będzie przebiegał po tzw. „agrafce” wzdłuż/alei  św. Jana Pawła II.  Od 18.30 co 15 minut planowany jest start trzech wyścigów eliminacyjnych. Prolog planowo ma się rozpocząć o 19.10.

W związku z przygotowaniem wyścigu zabezpieczenie trasy oraz przeprowadzenie wyścigu na ulicach miasta tego dnia spore utrudnienia w ruchu drogowym na terenie całego miasta.  Jak informują urzędnicy  21 maja  w godzinach od 10.00 do 21.00  aleja Jana Pawła II na odcinku od ul. Budowlanej do skrzyżowania ulic Waryńskiego i Sybiraków w zakresie zaznaczonym na mapce  będą całkowicie wyłączone z ruchu.

Dzień później na placu ratuszowym odbędzie się start honorowy. Zaplanowano go na godz.12.00. Po przejechaniu  ulicami Kołobrzegu odbędzie się Start Ostry (Wyjazd z Kołobrzegu w kierunku Karlina).  Jak czytamy w komunikacie tego dnia należy spodziewać się  w godzinach od 11.00 do 14.00  na ulicy Ratuszowej  od ul. Jana Pawła II,  Koszalińskiej i Bolesława  Krzywoustego.


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA