×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Już po raz 21 dzieci i młodzież z klubów jednostek wojskowych spotkają się podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego, który w tym roku odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka.

Gospodarzem wydarzenia, podobnie jak przez kilka ostatnich lat, będzie Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, a organizatorem – Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita, wspierane przez z 12. Dywizję Zmechanizowaną w Szczecinie i 8. Batalion Remontowy w Kołobrzegu.

Na scenach RCK zaprezentuje się niemal 400 młodych wykonawców. Od piątku najbliższego piątku publiczność będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć  interpretatorów poezji i prozy, aktorów, wokalistów, zespoły wokalne, grupy estradowe i zespoły taneczne. Na sobotę na godzinę 142.30., zaplanowano największą atrakcję Festiwalu – kolorowy, dziecięcy korowód Bulwarem Nadmorskim, który zakończy pokaz musztry paradnej w wykonaniu muzyków Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu.

Po tych emocjach organizatorzy zaplanowali dwugodzinny koncert na Scenie Letniej RCK. Wystąpią w nim uczestnicy piątkowych przesłuchań.

Festiwal zakończy się 16 czerwca, uroczystym Koncertem Galowym. O godzinie 11., w RCK poznamy zwycięzców i wyróżnionych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

14 czerwca (piątek)
godz. 10.00 Inauguracja Festiwalu
godz. 10.30 – 11.00    Rozdanie nagród Laureatom Konkursu historyczno-plastycznego
godz. 11.00 – 14.00     I Koncert konkursowy
godz. 15.00 – 20.00     II Koncert konkursowy
(Duża Scena RCK, Kołobrzeg ul. Solna 1)

15 czerwca (sobota)
godz. 10.00 – 12.00 III Koncert konkursowy
(Duża Scena RCK, Kołobrzeg ul. Solna 1)
godz. 13.00-18.00 – Piknik Festiwalowy pod Latarnią Morską: stoiska promocyjne jednostek i instytucji wojskowych (m.in.: 12. Dywizji Zmechanizowanej, WCEO, IPN, Grupy Rekonstrukcji Wojsk Specjalnych), mobilny punkt rekrutacyjny, prezentacje uczestników festiwalu
(Plac przy Latarni Morskiej)
godz. 14.15 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie
(plac przy Molo)
godz. 14.30 - 15.00 – przemarsz uczestników i gości Festiwalu Bulwarem im. Jana Szymańskiego, złożenie kwiatów pod pomnikiem komandora Stanisława Mieszkowskiego
(trasa: Plac przy Molo - Plac przy Latarni Morskiej)
godz. 15.00 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu
(Plac przy Latarni Morskiej)
godz. 17.00–19.00    Koncert uczestników Festiwalu
(Scena Plenerowa RCK, Kołobrzeg ul. Solna 1)

16 czerwca (niedziela)
godz. 11.00–12.30     Koncert Galowy 21. FTD WP i rozdanie nagród
(Scena Plenerowa RCK, Kołobrzeg ul. Solna 1)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Targi