×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

O nowych przepisach, które dopuszczają chętnych mieszkańców do dyskusji na sesji Rady Miasta, poinformował przewodniczący rady – Jacek Woźniak. Osoba, która chce zabrać głos musi zebrać wcześniej 50 podpisów innych mieszkańców.

 

 

Zbliżająca się sesja Rady Miasta jest wyjątkowa dla kołobrzeżan. Pierwszy raz w dyskusji na temat miasta mogą wziąć udział sami mieszkańcy, co przewiduje nowa ustawa o samorządzie gminnym. Przewodniczący będzie mógł dopuścić do głosu 15 osób, jest jednak możliwe, aby, jeśli będą chętni, zwiększyć liczbę rozmówców.

 

Jak poinformował Woźniak, raport o stanie miasta przygotowany przez magistrat, znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej. Tam też będzie dostępny wzór zgłoszenia do publicznej debaty. - Będzie można go również uzyskać w Biurze Rady Miasta – poinformował Woźniak. Mieszkańcy będą mogli zabrać głos bez limitu czasowego. Jak jednak zastrzegł przewodniczący, dyskusja musi być merytoryczna, czyli dotycząca jedynie raportu o stanie miasta. - Nie będzie to trybuna obywatelska – wyjaśniał samorządowiec.

 

Radni będą obradować 18 czerwca i będzie tzw. sesja absolutoryjna, podczas której samorządowcy zdecydują o swoim votum zaufania wobec prezydent Anny Mieczkowskiej.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Targi