×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Funkcjonariusze kołobrzeskiej komendy: st. sierż. Adam Wolant i sierż. Denis Tomala odnieśli spory sukces podczas II Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli. Z dalekiego Supraśla do miasta nad Parsętą wrócili z brązowym medalem.

W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2019 roku rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Najlepszym z najlepszych został patrol rowerowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, drugie miejsce zajęli policjanci z KWP w Białymstoku a funkcjonariusze z KPP w Kołobrzegu reprezentujący zachodniopomorski garnizon zdobyli brąz.

W zawodach wzięli również udział  przedstawiciele Policji z Ukrainy oraz Estonii. Wśród startujących byli ponadto obecni policjanci z V białostockiego okręgu Policji Państwowej. W trakcie zawodów, których sędzią głównym był Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku nadkomisarz Maciej Zakrzewski, rozegrano łącznie cztery konkurencje. Obejmowały one nie tylko wiedzę teoretyczną, która jest kluczem do profesjonalizmu, ale przede wszystkim trzy konkurencje praktyczne mające na celu weryfikację wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnego pokonania trasy 21 km i sztafety biathlonowej. Podnoszenie kwalifikacji i umiejętności policjantów została dostrzeżona zarówno przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, jak i Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka, którzy zawody objęli honorowym patronatem.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Targi