×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Jest projekt uchwały, która uchyla wniosek magistratu o zwiększenie zabudowy wybranych działek na terenie uzdrowiska. Radni niemal jednogłośnie nie zgodzili na proponowane zmiany, które zakładają m.in. możliwość zabudowania terenu z 30 do 45 procent. Z tego powodu, na najbliższej sesji, samorządowcy będą głosować nad zmianą wskaźnika zabudowy w studium.

 

 

Przypomnijmy; dotychczasowe zapisy w Studium Zagospodarowania Miasta dopuszczają maksymalną zabudowę do 50 procent na działkach inwestycyjnych w strefie „A". Stało się tak w wyniku uchwały intencyjnej z 2013 roku. Rada Miasta uzasadniała wówczas przegłosowane zmiany przyzwoleniem na inwestycje rekreacyjne i związane z lecznictwem, jak choćby baseny. Szybko okazało się jednak, że mogą być one podstawą dla inwestorów – właścicieli działek, do wnioskowania i lobbowanie na rzecz zwiększenia zabudowy związanej również z usługami turystycznymi czyli budową hoteli czy apartamentów.

 

Na najbliższej sesji radni będą głosować nad uchyleniem uchwały dopuszczającej zabudowę do 45 procent na terenach Uzdrowisko Wschód położonych pomiędzy A. Sułkowskiego, ul. Wschodnią a ul. 4 Dywizji Wojska Polskiego. Podczas minionych obrad, radni zgodnie zdjęli wniosek magistratu z porządku sesji. Teraz oprócz uchwały uchylającej, zadecydują również o zmianie wskaźnika zabudowy w studium dotyczącym terenów uzdrowiskowych. Jak poinformował Jacek Woźniak na wtorkowej konferencji, „akceptowalny poziom to 30 procent".

Komentarze  
-75 #1 Spocony Grubas 2019-06-12 18:20
Panu Woźniakowi I ekipce z pisu dziękujemy . Chcemy nowoczesnego Kołobrzegu a nie zabitej dechami dziury . Dlatego właśnie większość głosowała na panią Mieczkowską .
+44 #2 Marak 2019-06-12 19:21
Cytuję Spocony Grubas:
Panu Woźniakowi I ekipce z pisu dziękujemy . Chcemy nowoczesnego Kołobrzegu a nie zabitej dechami dziury . Dlatego właśnie większość głosowała na panią Mieczkowską .

Mógłbyś rozszerzyć to pojęcie " nowoczesnego Kołobrzegu"?Czy tylko tak pier....sz bez sensu ?
+16 #3 kuśpietowska 2019-06-13 11:04
Czas zakonczyc zabudowę strefy uzdrowiskowej, już teraz jest jak w ulu, niedługo będzie jak w kołchozie , jeden na drogim. Stop zabudowie od Podczela do Rogowa.pamiętajmy że nie tylko my żyjemu , po nas są przyszłe pokolenia zostawmy im trochę przyrody.
0 #4 Turysta 2019-06-13 19:14
To już PISowski portal.Poczekam aż PIS skona i wtedy DO ZOBACZENIA W WOLNEJ POLSCE.
+1 #5 Boguslaw 2019-06-16 00:03
PIS -PISE JAK GO ZWAL ZAKONCZYC TE BETONY DLA BOGACZY ALE KOLOBRZEG PRZED WOJNA BYL O WIELE LADNIEJSZY NIZ OBECNIE DUZO ZIELENI KWIATOW A PO WOJNIE MOZNA BYLO ODRESTAUROWAC BUDYNKI KTORE JA PAMIETAM STALY W DOBRYM STANIE ALE TRZEBA BYLO WYBURZYC JAK I KOSCIOLY AZ ZAL SCISKA

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA

Targi