×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Mniej za gaz, więcej za ogrzewanie miałem węglowym – odbiorcy, którzy korzystają z Miejskiej Energetyki Cieplnej mogą spodziewać się większych, niż dotychczas, rachunków za ciepło. Ile więcej zapłacimy? Nie wiadomo, bo MEC rozlicza się ze wspólnotami mieszkaniowymi i to one ostatecznie zdecydują na jaką kwotę obciążą mieszkańców.

 

Jak informował na konferencji Andrzej Olichwiruk, prezes MEC-u, podwyżki mają wynieść około 5 procent za energię cieplną wytwarzaną z miału węglowego, a 2 procent za gazową (czyli Podczele). Spowodowane są one wzrostem cen energii oraz uprawnień do emisji CO2 ( w 2018 roku cena za to wynosiła 2 mln zł, w tym roku 6,5 mln, w następnym może kosztować nawet ponad 8 mln złotych). Dlatego właśnie, jak tłumaczył prezes, spółka zwróciła się do Urzędu Regulacji i Energetyki z prośbą o korektę obowiązującej taryfy.

To kolejna podwyżka cen ciepła w ciągu minionych kilku miesięcy. Ostatnia miała miejsce w kwietniu tego roku.

Więcej w naszym materiale video.Komentarze  
+18 #1 keniak 2019-07-30 17:43
Tylko POdwyżki peowskie bydło a ludzie w spółkach miejskich zapierdalają za grosze a bydło z zysków dobrze się bawi
Cytować
+3 #2 Josef Schley 2019-07-31 22:49
Panie Olichwiruk, a gdzie te wyliczenia, znowu z kapelusza?Za Dziury wszyscy wiedzieli, kto jest winny POdwyżkom, komputer, albo błąd komputerowy, a u pana winna jest emisja, a filtry przecież funkcjonują bez zarzutu, to o co tu chodzi?Ma pan to zatwierdzone przez URE?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl