×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wracamy do wydarzeń, które rozegrały się w poniedziałek wieczorem w Podczelu. Zginęły dwie kobiety w wieku 29 i 33 lat, obie spoza naszego regionu.


Jak zdołaliśmy nieoficjalnie ustalić, nie były to ich pierwsze skoki. Na miejscu mówiło się o podmuchu wiatru, który miał znieść skoczków na morze. Dwóch mężczyzn, którzy skakali razem z nimi wylądowało również w wodzie, jednak na tyle blisko brzegu, że o własnych siłach zdołali wyjść na plażę. Kobiety nie dość, że spadły dalej brzegu, to problemem w ich natychmiastowym ratunku było specjalne dociążenie podczas skoku. Na pochwałę zasługuje błyskawiczna reakcja służb ratunkowych. Jedna z kobiet została wyciągnięta z wody przez łódź Brzegowej Stacji Ratownictwa, drugą podjął skuter grupy interwencyjnej ratowników wodnych zatrudnionych przez kołobrzeski MOSiR. Niestety pomimo długiej i wytężonej walki o ich życie, 29 - i 33-latki nie udało się uratować. W wodzie mogły przebywać od 15 nawet do 20 minut.

Policja nie wypowiada się w sprawie wypadku. Postępowanie prowadzi prokuratura

Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl