×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Dane dotyczące liczby przestępstw w Polsce w pierwszym półroczu 2019 roku w skali powiatów i miast na prawach powiatu opublikował Główny Urząd Statystyczny. Wynika z niego, że najwięcej przestępstw w odniesieniu do liczby mieszkańców odnotowano w Nowym Sączu, powiecie kołobrzeskim i Wałbrzychu.

 

Statystyki wskazują, że w pierwszej połowie 2019 roku w powiecie kołobrzeskim doszło do 419 przestępstw na 10 tys. mieszkańców. Dla porównania – najniższy wskaźnik przestępczości odnotowano w powiecie kolbuszowskim – 30 na taką samą liczbę mieszkańców. W najbardziej „bezprawnym" Nowym Sączu doszło w tym czasie do 614 przestępstw.

 

Informacje opublikowane przez GUS dotyczą przestępstw stwierdzonych przez policję w zakończonych postępowaniach przygotowawczych za pierwsze półrocze 2019 roku. Badania objęły 380 powiatów i miast na prawach powiatu. Średnia w naszym kraju wynosi 110 przestępstw na 10 tysięcy mieszkańców; w analizowanym czasie doszło ogółem w Polsce do 423 455 tego typu zdarzeń.

 

Czy takie statystyki oznaczają, że żyjemy w jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Polsce? Niekoniecznie. W zestawieniu wszystkie przestępstwa, więc również te o niskiej szkodliwości społecznej, zostały potraktowane w sposób jednakowy.

Komentarze  
+1 #1 bogumil67 2019-08-07 23:44
Brawo...Nie źle...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl