×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Każde wykonanie koncertu szopenowskiego w naszym mieście wywołuje duże zainteresowanie, nie tylko melomanów. Nuty szopena, to muzyka kultowa, znana i za każdym wykonaniem poruszająca. Taka okazja do uniesień nastąpi już niebawem. W kasie RCK-a, rozpoczęła się sprzedaż biletów na wyjątkowy wieczór.

Wyjątkowy, bo oprócz dzieła Fryderyka Szopena, Kołobrzeska Orkiestra Kameralna zagra porywający przebój Wojciecha Kilara „Orawa" kończący się zawsze oczekiwanym okrzykiem muzyków, a wieczór rozpocznie poemat do słów Juliusza Słowackiego.


23 sierpnia w piątek o godzinie 19, w RCK-a w Kołobrzegu, muzycy Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej wykonają koncert z cyklu „Muzyka Polska nad Bałtykiem. Usłyszymy Fryderyka Szopena - I Koncert Fortepianowy, w wykonani muzyka młodego pokolenia Miłosza Sroczyńskiego, dzieło Wojciecha Kilara „Orawa" i nieczęsto wykonywany, a szczególnie patriotyczny i wzruszający poemat Feliksa Nowowiejskiego "Pożegnanie Ellenai" do słów Juliusza Słowackiego. Utwór został napisany na klarnet, orkiestrę smyczkową i recytatora, w tej roli wystąpi Jacek Daszkiewicz.


Zapowiada się wyjątkowy wieczór w nowej kompilacji 16 muzyków, pod batutą kołobrzeżanki Antoniny Poli Banaś. To już trzeci występ KOK w tym sezonie. W kasie RCK-a, ruszyła sprzedaż biletów w cenie 30 złotych. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu, gdyż ilość miejsc jest ograniczona, wielkością sali widowiskowej RCK-a, a doświadczenia poprzednich koncertów wskazują, że nie warto czekać z zakupem biletów do ostatniej chwili. Niewiele miast w Polsce posiada własne orkiestry kameralne, Kołobrzeg do takich należy.
Komentarze  
+3 #1 Ratio 2019-08-08 12:45
Brawo!
Kapitalnie!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl