×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
20 minut – tyle czasu trwała dyskusja na temat sytuacji w kołobrzeskiej lecznicy na zebraniu Rady Społecznej szpitala . Opozycja złożyła wniosek o jej zamknięcie. - Nie ma z kim i o czym dyskutować. Nie otrzymujemy odpowiedzi na nasze pytania – mówił Sławoj Kigina (PiS). - Nie róbmy tutaj polityki – odpowiadał starosta Tomasz Tamborski.


o było pierwsze spotkanie Rady Społecznej po odwołaniu dyrektorki szpitala Agnieszki Ostrowskiej. Opozycja punktowała członków Platformy Obywatelskiej mówiąc o tym, że nie ma wiedzy na temat rzeczywistej kondycji finansowej szpitala, a placówka na skutek ciągłych zmian kadrowych na najwyższych stanowiskach, nie jest prawidłowo zarządzana. - To Platforma decyduje o tym, że dzisiejszy szpital ma 7 milionów długu, a przez ostatnie dwa miesiące, za urzędowania pani Ostrowskiej, ten dług się powiększył o półtora miliona złotych. Takie mamy informacje. Nikt o tym nie chce mówić – mówił Kigina – Ja nie wiem, czy szpital jest w stanie prowadzić działalność merytoryczną z taką kondycją finansową. Pojawia się również pytanie, czy w obecnej sytuacji personalnej nie jest zagrożony poziom usług szpitala a więc zdrowie i życie pacjentów – dodaje członek Rady Społecznej.


daniem Tomasza Tamborskiego, przewodniczącego Rady Społecznej, to opozycja „uprawia” politykę na spotkaniach gremium. Starosta podkreślił również, że placówka działa prawidłowo, choć przyznał, że nie zna dokładnie jej kondycji finansowej. – Nie znam zadłużenia szpitala na chwilę obecną, ale wiem, że placówka spłaca wszystkie swoje zobowiązania na bieżąco – mówił, w rozmowie z naszym portalem, urzędnik. Również Anna Mieczkowska zaznaczyła, że mimo zmian kadrowych na stanowisku dyrektora, nadal prowadzone są wszystkie zapowiedziane inwestycje. - Zmienił się harmonogram czasowy, zmienił się zakres rzeczowy, ale inwestycje będą. Mamy już wejście do szpitala, które było w tym projekcie, w tej chwili rozstrzygane są przetargi na sterilizatornię, laboratorium i na aptekę. Za chwilę będą przygotowania do przetargu na Centrum Diagnostyczne – mówiła prezydent.


Sławoj Kigina, który jest jednym z dwóch przedstawicieli opozycji w Radzie Społecznej (wraz z Henrykiem Carewiczem – dop.red.) ma jednak sporo pytań do Zarządu Województwa, który sprawuje nadzór nad kołobrzeską lecznicą. Po spotkaniu Rady Społecznej zapowiedział, że prześle je do Urzędu Marszałkowskiego. - Moim zdaniem mamy do czynienia z ogromnym chaosem w szpitalu. Oby to się nie odbiło o na pacjentach – mówił.
Komentarze  
+15 #1 keniak 2019-08-09 16:55
Ciekawe co na to POpaprani wyborcy
+11 #2 Zalogowany 2019-08-10 10:32
Wyborca po woli umrzeć niż przyznać że coś jest nie tak w szpitalu.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA