×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Do miasta nad Parsętą trafi blisko 800 tys. zł dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Miasto przeznaczy dotację na inwestycję związaną z budową zbiornika dla spowolnienia spływu wód opadowych z Dzielnicy Wschodniej. Ma poprawić się bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Umowa w tej sprawie została podpisana w piątek w kołobrzeskim magistracie.

Nowy zbiornik retencyjny przy ulicy Orlej pomoże przede wszystkim w odprowadzaniu wód opadowych, a tym samym zmniejszy się ryzyko podtopień budynków i posesji. Ma mieć objętość ok. 1 400 m3. Projekt przewiduje też budowę kanałów dopływowych i odpływowych oraz studzienek. Wartość całkowita inwestycji to ponad 1,9 mln zł. Zgodnie z projektem prace powinny zakończyć się w połowie lipca przyszłego roku.


– Inwestycja poprawi bezpieczeństwo przeciwpowodziowe miasta – mówił podczas podpisania umowy Członek Zarządu Janusz Gromek. – Zbiornik retencyjny wraz z kanałem dopływowym i odpływowym powstaje, by ochronić rzekę Stramniczkę przed przeciążeniem hydraulicznym – podkreślała prezydent miasta Anna Mieczkowska.


Projekt jest realizowany w ramach III Osi priorytetowej Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, Działanie 3.3 Poprawa stanu środowiska miejskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020. W ramach konkursu wsparcie można było pozyskać m.in. na budowę systemu zbierania, retencjonowania i wykorzystania wody opadowej, budowę lub modernizację sieci kanalizacji deszczowej czy zabezpieczenie obszarów miejskich przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi i ich następstwami.
Komentarze  
-18 #1 Spocony Grubas 2019-08-11 13:33
Jakie to szczęście, że krętacze z pisu nie dorwały się do koryta w naszym mieście. Może przetrwamy rządy mściwego karła. Wielki szacunek dla Pani Prezydent. Pozdrowionka Pani Anno.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl