×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Ruszył 3 etap sprzedaży działek i energooszczędnych domów hybrydowych w cichej, zielonej okolicy przy ścianie kompleksu leśnego w Charzynie - SYPIALNI KOŁOBRZEGU


Dla osób zmęczonych szybkim tempem życia to idealne rozwiązanie – dom na osiedlu VILPARK w Charzynie pod Kołobrzegiem. Perfekcyjne położenie osiedla daje możliwość, by w ciągu kilku minut móc korzystać z nadmorskiego deptaka, kawiarni, rozgrzanego piasku i mola, a jak atrakcje kurortu zmęczą – wrócić do cichego domu na osiedlu otulonym zielonym lasem, który skutecznie oddziela je od morskich wiatrów dając przy tym wspaniały zapach. Z końcem roku 2019 oddane zostanie do użytku droga ekspresowa S6/S11, przez co dojazd do Kołobrzegu będzie zajmował kilka minut, dodatkowo poprawi się komunikacja z Koszalinem i Szczecinem.

Osiedle VILPARK cieszy się dużą popularnością – w poprzednich dwóch etapach inwestycji wszystkie działki sprzedały w krótkim czasie. W tym roku inwestorzy ruszyli z ostatnim, trzecim etapem sprzedaży, oferując w jego ramach działki o powierzchniach od 500 do 1000 m² z pełnym uzbrojeniem (przyłącze do wody, prądu, gazu i kanalizacji). Etap ten różni się od poprzednich możliwością zakupu działki z wybudowanym już domem energooszczędnym. Budowa domów modelowych już ruszyła. Za trzy tygodnie będą gotowe ich konstrukcje.
Osiedle jest zamknięte, chronione i dobrze zaprojektowane. Przez środek przebiega oświetlona brukowana droga, umożliwiająca mieszkańcom komfortowy dojazd do swoich domów, a tuż przy samym wjeździe znajduje się stróżówka i szlaban. Ponadto działki położone są na równym terenie o dobrej nośności gruntu bez melioracji, czy stanowisk archeologicznych. „Działki mają idealne, uniwersalne warunki do zabudowy. Klient może sam wybrać sobie, wielkość i bryłę budynku oraz zakres naszych prac, a jeśli nie znajdzie atrakcyjnego projektu w naszej ofercie – może zlecić nam projekt indywidualny ”- mówi przedstawiciel firmy wykonawczej.Dom w trzy miesiące - zobacz www:vilpark.pl 
W przypadku chęci zakupu działki z opcją zabudowy, czas realizacji do stanu deweloperskiego wynosi około 3 miesięcy. Czy to jednak oznacza, że dom wybudowany w tak szybkim tempie jest mniej solidny od tradycyjnych? Wręcz przeciwnie. To pierwsze osiedle na Pomorzu realizowane na grzewczych pytach fundamentowych, na których w ciągu jednego dnia montowane są prefabrykowane bezspoinowe ściany keramzytowe. Gotowe wiązary pozwalają na wykonanie całej konstrukcji domu na uprzednio przygotowanej płycie w 3-4 dni!
Domy zeroenergetyczne
Na energooszczędność domów ma wpływ kilka, łącznie wykonanych elementów, które w swym standardzie posiadają oferowane w Charzynie domy: płyta fundamentowa grzewcza, bezspoinowe ściany izolowane 20 cm styropianem, okna trójszybowe z ciepłym systemem montażu, izolacja stropu 35 cm wełną granulowaną oraz mechaniczna wentylacja – rekuperacja. Są one tak ciepłe, że nie istnieje potrzeba montowania pomp ciepła, ani kotłów gazowych. Jeśli Klient zdecyduje się zamontować na dachu panele fotowoltaiczne, ogrzewanie domu może kosztować ZERO złotych. Taki budynek będzie zużywał trzy razy mniej energii w porównaniu do tradycyjnych, które mają zapotrzebowanie na poziomie 200 kWh energii/m²/ rocznie.
Technologia doceniona przez oszczędnych Niemców, stosowana w surowych skandynawskich warunkach dziś dostępna na VILPARK

System budowy nie powoduje przymusu sezonowania budynku i zapewnia dużą sztywność konstrukcji, przez co dom nie pęka i nie osiada. „Technologia, jaką preferujemy to ściana żelbetowo keramzytowa ze stalowymi wzmocnieniami w środku, w której zamontowane ogrzewanie kablowe elektryczne niskotemperaturowe umożliwia równomierny rozkład temperatur od 28 do 32°C. Płyta fundamentowa akumuluje energię, dzięki czemu w przypadku jedno lub dwudniowego braku prądu, działa na zasadzie pieca kaflowego i ogrzewa pomieszczenia. Na płycie stawiamy keramzytowe ściany, które przyjeżdżają gotowe prosto z fabryki.”– komentuje Wykonawca. Głównym składnikiem ścian, jak sama nazwa wskazuje jest keramzyt – kruszywo ceramiczne otrzymywane przez wypalanie w temperaturze 1200 stopni pęczniejącej gliny. Materiał ten jest ekologiczny, a zarazem odporny na czynniki atmosferyczne, chemiczne, pleśń i grzyby. Jego żywotność i wytrzymałość jest nieograniczona. Nie posiada wychładzających mostków termicznych i spoin, za sprawą czego jest równa i nie pęka. Taka technologia to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba wynajmować murarzy, tynkować, a wykonawcy są w stanie z góry przewidzieć koszty inwestycji z dokładnością do 1000 zł. Dodatkowo w celu zapewnienia dobrej wentylacji budynku, domy w swym standardzie posiadają rekuperację, czyli odzysk ciepła z wentylacji poprzez dobrze dobrane filtry oczyszczające powietrze. Zarówno rekuperacja, odporne na pleśń i grzyby ściany, jak i ogrzewanie podłogowe nieunoszące kurzu i niewysuszające śluzówek dają idealne warunki mieszkalne dla alergików.

Prefabrykacja ma jednak jedną wadę. „Zamawiając taką ścianę należy dokładnie wszystko przemyśleć, ponieważ po zamontowaniu jej na płycie, nie ma możliwości wprowadzenia poprawek w systemie kanalizacyjnym czy instalacjach” - dodaje Wykonawca.

Drugą wadą, a jednocześnie zaletą jest fakt bezwładności cieplnej płyty. Oznacza to, że po zakręceniu ogrzewania, w budynku zrobi się chłodno dopiero po kilku godzinach. Hybrydowe domy energooszczędne to połączenie najnowszej technologii i wysokiej jakości, mając jednocześnie na uwadze jak najniższe koszty realizacji budynku i jego utrzymania.
Aktualnie na osiedlu VILPARK powstają na dwa modelowe hybrydowe domy energooszczędne - Patrycja i Natalia.

Budynek Patrycja to dom parterowy z kopertowym dachem o doskonałych proporcjach bryły. W przypadku wyboru domu parterowego eliminuje się koszty powierzchni przeznaczonych na klatkę schodową na parterze i piętrze, która zwykle wynosi ok. 8 m² łącznie, dodatkowo koszty stropu, powierzchni przy skosach, izolacji termicznych, wykonania sufitów na skosach i samych schodów. Patrycja to dom idealny dla czteroosobowej rodziny, którego powierzchnia użytkowa wynosi 154 m². Efekt przestrzeni fachowcy uzyskali dzięki właściwemu doborowi oświetlenia. W tym przypadku zadbali m.in. o dwa duże potrójne okna wychodzące na wschód i południe. „Moje 21-letnie doświadczenie w branży, szczególnie przez ostatnie 10 lat nauczyło mnie, że to kobiety wybierają budynki. Słuchamy naszych klientów, rysujemy i staramy się zrobić wszystko, żeby im się spodobało” – dodaje przedstawiciel firmy. Tak właśnie powstał odnoszący sukces projekt Patrycja, który składa się z dużego salonu połączonego z kwadratową kuchnią o powierzchni 46 m². W takiej przestrzeni spiżarnia jest niezbędna. Salon doświetlają dwa trzyskrzydłowe okna, w tym jedno jako wykusz podnoszące atrakcyjność pomieszczenia i dające dodatkowe miejsce na stół. Do strefy nocnej prowadzi szeroki korytarz przylegający do wiatrołapu z miejscem na szafę i ścianę z wieszakiem na wierzchnie ubrania. Sypialnia główna, połączona z garderobą i łazienką doświetlona jest balkonowym, dwuskrzydłowym oknem. Pozostałą powierzchnię użytkową obejmują dwie przestronne sypialnie oraz dodatkowa łazienka z dużą kabiną prysznicową. W części gospodarczej znajduje się duży, jednostanowiskowy garaż z przejściem do oddzielnego pomieszczenia technicznego z wyjściem na ogród. Z zewnątrz: ogrodzona działka z ogrodem, taras, podejście oraz brukowany podjazd. Rozkład domu Patrycja posiada także opcję 4 pokoi, z wyłączeniem garderoby i łazienki z sypialni.


Natalia to przytulny, kompaktowy dom parterowy o prostej bryle z dwuspadowym dachem idealnym pod montaż paneli fotowoltaicznych. W porównaniu do projektu Patrycji, Natalia jest nieco mniejsza - posiada 95 m² powierzchni użytkowej, obejmującej 3 pokoje, kuchnię z jadalnią i salonem, łazienkę z osobnym WC oraz techniczne pomieszczenie ze spiżarnią. Wyjątkowości temu budynkowi dodaje kapitalne poczucie przestrzeni otrzymane za sprawą katedralnego stropu, dzięki któremu salon i kuchnia mają aż 5 metrów wysokości. Doskonała gra światłem uzyskana przez zamontowanie dużych wysokich okien, dobrze doświetlony korytarz oraz otwarta kuchnia połączona z jadalnią, salonem i wyjściem na taras sprawiają, że dom jest zdumiewająco przestronny i okazały. Na życzenie Klienta, Wykonawcy oferują utworzenie użytkowej antresoli. Ergonomiczna powierzchnia domu Natalia z jednej strony pozwala ograniczyć koszty związanie z utrzymaniem budynku w porównaniu do większych powierzchni, z drugiej zaś oferuje wizualne poczucie przestrzeni.

Inwestorzy zachęcają do nabycia domów lub samych działek, dzięki czemu Klient będzie mógł sam zadecydować między innymi o powierzchni domu i wyborze odpowiedniego projektu, a także skorzystać z pomocy przy uzyskaniu zezwolenia, finansowania lub ubezpieczenia domu.
Zapraszamy do domów modelowych.