×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Teren przy ul. Europejskiej – to miejsce w którym miałaby powstać jedyna w naszym mieście łąka kwietna. Taki jest efekt spotkania władz miasta z Fundacją „Łąka", która zajmuje się ekologiczną organizacją przestrzeni.

 

Propozycji miejsc w których mogłyby powstać łąki kwietne w Kołobrzegu było bardzo wiele. Nadsyłaliście je również Wy – nasi Czytelnicy. O pomyśle powstania, wzorem innych, większych miast, takich zielonych pól w naszym mieście, pisaliśmy tutajPo wizycie przedstawicieli Fundacji „Łąka" okazało się jednak, że większość zgłoszonych propozycji nie spełnia warunków potrzebnych do stworzenia zielonej enklawy. - Te miejsca muszą być w oddaleniu od jezdni, musi być również odpowiednia gleba – mówiła na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezydent Ewa Pełechata.

 

Takie kryteria spełnia właśnie teren przy Europejskiej. Są jednak wątpliwości. Dotyczą one głównie wyceny takiej inwestycji. - Za przygotowanie ziemi i odpowiednią mieszankę roślin musielibyśmy zapłacić około 75 tysięcy złotych – mówiła urzędniczka. Cena dotyczy organizacji terenu o powierzchni około 2,5 tys. metrów kwadratowych i obejmuje roślinność jednoroczną. Jak zaznaczyli urzędnicy, to na razie jedynie propozycja. Magistrat zamierza sprawdzić również inne możliwości zagospodarowania miejskich przestrzeni.

 

A Wy macie jakieś pomysły?

Komentarze  
+11 #1 keniak 2019-08-13 17:18
Takie inicjatywy popieram im więcej zielonego tym lepiej do tego powinny być dołączone ule z pszczołami

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA