×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To 29-letni mieszkaniec Gminy Gościno oraz 37 latek z Gminy Kołobrzeg. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyznom i umieszczenie jednego z nich w areszcie. Wobec drugiego orzeczono zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

- O zdarzeniach kołobrzeska policja została powiadomiona w ubiegłym tygodniu. Z relacji przekazanej funkcjonariuszom wynikało w pierwszym przypadku, że mężczyzna, uporczywie nękał mieszkankę Kołobrzegu wydzwaniając na jej telefon komórkowy , nachodząc w mieszkaniu, śledząc i awanturując się. Za ten czyn usłyszał zarzut tzw. stalkingu  – informuje Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy KPP Kołobrzeg - Dodatkowo jak ustalono oprawca od początku roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad bratem i ojcem - bijąc, poniżając i grożąc pozbawieniem życia. Sąd zastosował wobec 37 latka 3 miesięczny areszt - poinformował T. Kwaśnik

Drugi z przypadków miał miejsce  na terenie gminy Gościno. Tam zatrzymano 29 latka, który usłyszał zarzuty znęcania się, kradzieży oraz posiadania narkotyków.

- W toku śledztwa policjanci ustalili, że zatrzymany od dwóch lat znęcał się nad swoja matką poprzez groźby, pobicia i wulgaryzmy. Dodatkowo dokonał kradzieży na szkodę swojej matki. Wartość start jakie wyceniła kobieta to kwota ponad 2 tysięcy złotych. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili również przy mężczyźnie narkotyki - pół grama marihuany. Decyzją Prokuratury mężczyzna musi opuścić lokal, ma również  zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. dodatkowo wobec niego  zastosowano dozór policji.

- Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Bicie, krzyki, awantury,znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu rodzin. -  wyjaśnia  Tomasz Kwaśnik  "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać", "to sprawa rodzinna" - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować - dodaje na koniec Kwaśnik.

0-22 668 70 00 - to numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - „Niebieska Linia”
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl