×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Umowę w tej sprawie podpisano w gabinecie starosty Powiatu Kołobrzeskiego. . Jak wynika z dokumentów, w ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 396 m. To będzie trzeci i zarazem ostatni etap przebudowy ulicy w tej miejscowości, dwa poprzednie etapy zostały wykonane w roku ubiegłym.

Modernizacja odcinka polegać będzie na wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej jezdni, budowie chodników i zjazdów z kostki brukowej, przebudowie skrzyżowania, odtworzeniu, oczyszczeniu i wyprofilowaniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego drogi.


Wykonawcą prac będzie firma „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie” S.A., zaś nadzór inwestorski sprawować ma firma Nadzory i Pracownia Projektowa "KMK" Michała Kalisza z Kołobrzegu. Jak poinformowano na spotkaniu z dziennikarzami prace przy przebudowie drogi powinny zakończyć się do końca października br. Wartość prac budowlanych wynosi 1.067.640,00 zł brutto, zaś koszt nadzoru to kwota 20.000,00 zł brutto. Powiat na realizację tego przedsięwzięcia pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 538 195,00 zł.

Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl