×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
a najbliższą sesję Rady Miasta ma trafić projekt uchwały dotyczący powstania dużej galerii handlowej w Kołobrzegu. Autorem pomysłu jest klub Kołobrzeskich Razem. - Chcemy przekonać wszystkich radnych, że taka inwestycja przyczyni się do ożywienia miasta. Będziemy namawiać do poparcia tego wniosku – wyjaśnia Artur Dąbkowski.

Radni mieliby przekształcić miejską działkę znajdującą się naprzeciw Straży Pożarnej, tak, aby na jej terenie możliwe było postawienie wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. - Chcielibyśmy, aby procedury z tym związane zakończyły się być może nawet jeszcze w tym roku – tłumaczy Dąbkowski. Wówczas miasto mogłoby zorganizować przetarg, w trakcie którego, miałaby zostać wybrana najkorzystniejsza oferta. - Jeśli firmy interesują się Budzistowem to z pewnością będą Kołobrzegiem – tłumaczy radny. Zaprzecza jednak, aby już pojawił się ktoś zainteresowany realizacją takiej inwestycji w mieście.


Tymczasem jest to możliwe, bo zapowiadana od kilku lat budowa dwóch tego typu obiektów w Budzistowie nadal nie doszła do skutku.


O możliwość postawienia galerii handlowej w Kołobrzegu, inwestorzy pytali już 10 lat temu. Ówczesny prezydent Janusz Gromek planował, że obiekt powstanie właśnie na terenach byłego poligonu wojskowego. Działania urzędnika zablokowali radni. Były gospodarz Kołobrzegu zorganizował wówczas ankietę w której większość mieszkańców opowiedziała się za budową galerii.


W Kołobrzegu znajdują się obecnie trzy obiekty tego typu. Są jednak bardzo małe. Jak zapewniają radni KR, galeria, która mogłaby powstać, miałaby przypominać bardziej koszalińskie Atrium niż Hosso.
Komentarze  
+18 #1 keniak 2019-08-20 15:20
Park lepiej qurwy POpaprane byście dla ludzi zrobili
Cytować
+52 #2 Niedzwied 2019-08-20 15:54
Chyba czas najwyższy na galerie w Kołobrzegu. Te które mamy to pośmiechowisko. Radni, może w końcu zrobcie to co chcą mieszkańcy, a nie to co wy chcecie.
Cytować
+40 #3 starxx 2019-08-20 16:55
Przecież to już było.... Dawno, dawno temu ówczesny przewodniczący Rady Miasta p. Szufel zablokował możliwość wybudowania galerii na tym terenie, tłumacząc się, że w Kołobrzegu będą kładli nacisk na turystykę (czytaj: czyli mnóstwo betonu i kolejne hotele) a nie handel (czytaj: nie będę robił sobie konkurencji dla swoich sklepów w mieście)....

I teraz się naglę budzą z pomysłem? A co będzie jak wybudują się w jednym czasie 3 galerie? Wszędzie będzie pusto, a w jednej będzie Mirpol, w drugiej Chińczyk, a w trzeciej targ rybny...

Większość odwiedzających miasto to rodziny z dziećmi i tutaj potrzeba jakiś atrakcji dla dzieciaków np. taki Experyment z Gdyni lub Centrum Nauki Kopernika z Warszawy...
Cytować
+23 #4 Niedzwied 2019-08-20 22:45
A dlaczego mamy robić coś dla przyjezdnych, może niech o to zadbają hotelarze, może choć raz zróbmy coś dla nas.
Cytować
+9 #5 001 2019-08-21 11:09
Dokładnie w te słowa Panie Niedzwied ! Promenadę nadmorską wybudowali za naszą kasę przede wszystkim dla turystów - pewnie lobby hotelarskie maczało w trym paluszki a nie pieniążki Dla Nas to potrzeba więcej zieleni , a przede wszystkim darmowych parkingów , darmowej komunikacji miejskiej a nie Centr. Portu Komunikacyjnego.. czy badziewia w postaci pomników rybek. Promenada wzdłuż rzeki tragedia - zero życia.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl