×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W trakcie każdego weekendu policjanci z kołobrzeskiej drogówki mobilizują siły aby jak najmniej dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń na terenie powiatu. Dbając o bezpieczeństwo na drogach, prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy.

W miniony weekend patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu policjanci z kołobrzeskiej drogówki zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę, mimo że wcześniej spożywał alkohol lub środek odurzający.


Niechlubną rekordzistką była 25-letnia kobieta, która w Wartkowie jechała VW mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Dodatkowo nietrzeźwa kierująca nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, wpadła w poślizg, a po zjeździe na pobocze jej pojazd przewrócił się. To jedno z trzech tzw. dachowań tego weekendu, kierowcy w każdym z przypadków nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drogach.

W samą tylko niedzielę w jednym miejscu przy ul. VI Dywizji Piechoty doszło do trzech kolizji, w których kierowcy uderzali w przydrożne bariery.


– Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania - wyjaśnia asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy kołobrzeskiej policji. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania - dodaje T. Kwaśnik.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl