×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
80-rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. jest okazją do podtrzymania pamięci o historii, kulturze oraz męczeństwie Polaków na kresach wschodnich. W sposób szczególny kołobrzeski Związek Sybiraków będzie chciał upamiętniać tych Polaków, którzy zginęli na zesłaniu i tym którym udało się po tułaczce powrócić do kraju.

W mieście nad Parsętą uroczystości Dnia Sybiraka zaplanowano na 14 września. Rozpoczną się one na cmentarzu komunalny gdzie o godz.12.00 zaplanowano złożenie kwiatów przy " Ścianie Pamięci Polskiej Golgoty Wschodu" oraz krótkie okolicznościowe przemówienia. Ważna częścią obchodów będzie msza św. intencji Sybiraków i ich rodzin w dniu 15 września, która o godz. 10 rozpocznie się w kołobrzeskiej Bazylice Katedralnej.

Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl