×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
XIII sesja Rady Miasta okazała się pechowa dla samego przewodniczącego – Jacka Woźniaka. Głosami 13 radnych został odwołany ze swojego stanowiska. W uzasadnieniu wniosku napisano o sporze, który Woźniak toczy z prezydent miasta „deprecjonując pozycję urzędniczki", „włączaniu się w konflikty" i „niezadowalającej organizacji pracy Rady Miasta". W geście protestu radni koalicji PiS-Woźniak zrezygnowali z przewodniczenia komisjom Rady Miasta.

Wniosek o odwołanie przewodniczącego złożyło 9 radnych, a uzasadnienie odczytał Artur Dąbkowski, zdaniem Woźniaka, najczęściej upominany samorządowiec w tej kadencji. Radny Dąbkowski podkreślał, że „spór na linii przewodniczący – prezydent miasta, jest konsekwencją rywalizacji wyborczej, jeszcze o stanowisko prezydenta". W uzasadnieniu odwołania Woźniaka, pojawiło się zdanie, iż „trudno oprzeć się wrażeniu, że przewodniczący nie pogodził się z przegraną w wyborach prezydenckich". Stąd, według wnioskodawców, samorządowiec „włączał się w konflikty, o drugorzędnym, często personalnym charakterze", a także „utrudniał pracę swoim oponentom". Podkreślano również, że Jacek Woźniak nie przygotował dotychczas rocznego planu posiedzeń Rady Miasta, co także utrudniało pracę radnych i urzędników (przypominamy; o ostatniej sesji prezydent miasta dowiedziała się przypadkiem od jednego z dziennikarzy – dop.red.).


Podczas składania wniosku, odczytywania uzasadnienia i dyskusji, Jacek Woźniak był wyraźnie zdenerwowany. Zapytał radnych, którzy podpisali wniosek, czy kiedykolwiek nie dopuszczał ich do głosu. Nikt się nie odezwał. - Czytajcie co podpisujecie – mówił lider Obywatelskiego Kołobrzegu. W obronie Woźniaka, wypowiadał się koalicjant Maciej Bejnarowicz, lider klubu PiS, który podsumował, że całe uzasadnienie jest jednym wielkim zlepkiem emocji" i nie ma nic wspólnego z merytoryczną opinią. Krzysztof Plewko, całą sytuację nazwał „cyrkiem", swojego szefa broniła również Izabela Zielińska, która podkreśliła, że „nieoficjalnym wnioskodawcą odwołania Woźniaka , jest prezydent Anna Mieczkowska". Na znak protestu część radnych PiS-u zrezygnowała z przewodniczenia komisjom Rady Miasta (Piotr Rzepka, Renata Brączyk, Bartosz Bieńkowski, Krzysztof Plewko, Karolina Szarłata-Woźniak), a część z członkostwa w tychże komisjach (Piotr Rzepka, Bartosz Bieńkowski).


Za odwołaniem Woźniaka głosowało 13 radnych z 19, którzy oddali ważne głosy. Głosowanie było tajne.
Komentarze  
+35 #1 DiamondBack 2019-09-10 12:09
Nie wiem jak jest faktycznie, bo nie siedzę obok na każdym z zebrań ale argumentacja "nie pogodził się z przegraną" jest po prostu w moim odczuciu gówniarska. Abstra[...]ąc - nawet jeśli tak jest, że Pan Woźniak ma problem z przegryzieniem porażki to argumentacja powinna być merytoryczna i wyjaśniać faktyczny stan tej sytuacji.
Cytować
+18 #2 Stoned 2019-09-10 18:07
Mina mówi wszystko świetne zdjęcie a w głowie piosenka....
I co ja robię tu, u-u, co ty tutaj robisz
12 ciężkich szczerozłotych koron moją głowę zdobi
jest tyle różnych dróg, u-u
co ty tutaj robisz
kolejny piękny marmurowy pomnik koło domu stoi
Już każdy powiedział to co wiedział
trzy razy wysłuchał dobrze mnie
wszyscy zgadzają się ze sobą
a będzie nadal tak jak jest
I co ja robię tu, u-u, co ty tutaj robisz
są takie rzeczy że nikt nie zaprzeczy
po co tu się głowić
z daleka słychać szum, u-u, co ty tutaj robisz
:-*
Cytować
-7 #3 Spocony Grubas 2019-09-11 08:09
Warto żyć dla takich chwil. Ich miny wprawoły mnie w cudowny nastrój. Niech żyją Kołobrzescy. Pislamistom dziękujemy.
Cytować
+7 #4 DiamondBack 2019-09-11 09:42
Cytuję Spocony Grubas:
Warto żyć dla takich chwil. Ich miny wprawoły mnie w cudowny nastrój. Niech żyją Kołobrzescy. Pislamistom dziękujemy.

Masz wyjątkowo spaczone priorytety w życiu skoro takie bzdury sprawiają ci przyjemność. "Poważni" ludzie zachowują się jak dzieci a ty się jeszcze cieszysz. Dorośnij.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl