×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Większość radnych, czyli Kołobrzescy Razem, przegłosowali projekt uchwały dotyczący poszerzenia działalności Regionalnego Centrum Kultury. Instytucja ma zająć się również promocją i będzie nosiła nazwę Regionalne Centrum Kultury i Promocji im. Zbigniewa Herberta.

 

Głosowanie nad zmiana statusu dotychczasowego RCK-u odbyło się w późnych godzinach wieczornych. Najwięcej zastrzeżeń do projektu prezydent miasta, miał Jacek Woźniak, który podczas wtorkowej sesji stracił stołek przewodniczącego Rady Miasta. Lider najmniejszego klubu w RM, krytykował m.in. działania urzędników, którzy zajmują się obecnie promocją w Biurze Prezydenta, pytał o rzeczywiste powody rozszerzenia działalności instytucji, sugerując, że będą nią kierowały osoby z zaplecza politycznego prezydent Mieczkowskiej, a także o sposób planowanego rozwiązania umowy z dotychczasowym dyrektorem placówki – Tadeuszem Kielarem. Pod koniec dyskusji doszło do scysji między byłym przewodniczącym a wiceprezydent Ewą Pełechatą, która zarzuciła Woźniakowi, wprowadzanie niepotrzebnych emocji i krytykowanie wszystkiego. - Dlaczego nie wprowadził pan tych wszystkich zmian, o których pan teraz mówi, kiedy sam pan był wiceprezydentem? – pytała Pełechata.

Ostatecznie projekt uchwały przeszedł; 10 radnych głosowało za, 6 było przeciw.

Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl