×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
We wtorek jako pierwsi rozmawialiśmy z byłym prezydentem Januszem Gromkiem w sprawie wypowiedzi Marka Śmierzyńskiego, inwestora Pałacu Zdrojowego. Przypomnijmy; Śmierzyński zaapelował na wczorajszej sesji do urzędnika słowami – Gromek oddaj moje pieniądze! [zobacz] Moje prywatne pieniądze! Dziś były prezydent Kołobrzegu wydał w tej sprawie oświadczenieW związku z wypowiedzią pana Marka Śmierzyńskiego, informuję iż zwróciłem się do kancelarii prawnej z Poznania o poprowadzenie sprawy dotyczącej publicznego zniesławienia mnie w trybie prywatnoskargowym przed sądem karnym, albowiem wypowiedź ta ma cechy przestępstwa o którym mowa w artykule 212 Kodeksu Karnego.
Tryb wyborczy, który obowiązuje w trakcie kampanii wyborczej, co do zasady odnosi się do wypowiedzi, które mogą być prostowane w ramach sprostowania lub też publicznych przeprosin za niedokładne informacje lub zwyczajne kłamstwo. Podkreślić należy, że przedmiotowa sytuacja ma niewiele wspólnego z prawem cywilnym, lecz jest klasycznym przykładem naruszenia prawa karnego i musi spotkać się z reakcją, nie sądu w trybie wyborczym, lecz sądu karnego. Naruszono nie tylko moje dobra osobiste, ale w sposób publiczny oskarżono mnie o zachowanie haniebne i dlatego nie ma mojego przyzwolenia na bezkarne szarganie mojego dobrego imienia. Za każde takie zniesławianie musi zostać wyciągnięta odpowiedzialność. W tym przypadku po prostu odpowiedzialność karna sprawcy za zniesławiające mnie słowa.

Janusz Gromek
Komentarze  
+43 #1 DiamondBack 2019-09-12 08:38
Ciekawe kto się po wszystkim zdziwi :D
Cytować
+14 #2 przepraszamZAkołobrzeg 2019-09-14 09:26
gdybyś nie brał to byś rozwiązał to w trybie wyborczym a tak …. o apartamentach na dzieci już zapomniałeś? o tym ze jak człowiek chciał cokolwiek załatwić to dla ciebie liczyło się co z tego będziesz miał ?
Cytować
+1 #3 Spocony Grubas 2019-09-15 13:22
Kocham Platformę a szczególnie premiera tysiąclecia Pana Tuska. W tym jednak przypadku muszę zgodzić się z pislamistami. Jeśli jesteś niewinny to czemu nie wyjaśnisz sprawy w trybie wyborczym?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl