×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Jak poinformował Piotr Pieleszek z centrum prasowego wojewody, 32 inwestycje drogowe naszego województwa zostaną dofinansowane w ramach rządowego programu rozwoju infrastruktury drogowej. Trzy z pozytywnie zaopiniowanych projektów na 2016 rok wykonane zostaną w naszym regionie, tzn. w powiecie kołobrzeskim.

Pierwszą inwestycją będzie przebudowa dwóch głównych dróg Gościna. Wraz z całą infrastrukturą techniczną wyremontowane zostaną ulice Kołobrzeska i IV dywizji WP. Całość ma pochłonąć przeszło 6 milionów, z czego dofinansowanie opiewać będzie na około połowę wartości. W samym Kołobrzegu przebudowane mają zostać ulice Rafińskiego, Korzeniowskiego i Norwida. Ich pierwszy etap według założeń ma kosztować niespełna 3,3 miliona złotych, a dofinansowanie do niego wyniesie również połowę.


Wśród dróg powiatowych uznanie zyskał projekt powiatu kołobrzeskiego dotyczący przebudowy wraz z całą infrastrukturą ulicy Lubkowickiej, także w Gościnie. Te prace mogą sięgnąć niespełna 3 milinów złotych. 50 procent pieniędzy może pochodzić właśnie ze wspomnianego programu rządowego.

Łącznie w zachodniopomorskim dofinansowania sięgną 44,5 miliona złotych. Pozytywnie zostało zaopiniowanych 19 dróg gminnych oraz 13 powiatowych. Łącznie wpłynęły 62 wnioski, a 53 spełniły wymogi formalne i były poddane ocenie.

-Komisja przyznawała punkty według kryteriów przyjętych w programie, m.in.: podniesienia poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, budowy spójnej sieci dróg publicznych, a także wpływu na poprawę dostępności komunikacyjnej, w szczególności do instytucji publicznych oraz lokalnych ośrodków gospodarczych. Premiowane były kontynuacje wcześniej realizowanych projektów oraz współpraca podmiotu zgłaszającego zadanie z innymi jednostkami – informuje P. Pieleszek. Warto wspomnieć, że dofinansowania według założeń nie mogły przekraczać 3 milionów złotych, a maksymalne wsparcie samorządów mogło sięgać najwyżej 50 procent kosztów inwestycji.


Komentarze  
+10 #1 NIK 2016-01-28 16:04
BRAWO - NARESZCIE - BRAK MI SŁÓW ZACHWYTU ! Bo te ulice w Kołobrzegu naprawdę potrzebują remontu ?????? a nie na przykład Kasprowicza , Jedności Narodowej i dużo innych . Ale nazwiska zobowiązują! Ciekawe ilu mieszkańców wie gdzie znajdują się te ulice.
Cytować
+11 #2 dziadeg 2016-01-28 16:07
a kamienna? niepoważni jesteście.
Cytować
+4 #3 koło 2016-01-28 17:10
kamienna jest w takim stanie, że można zawieszenie sobie rozwalić w samochodzie i ogólnie korki są codziennie, może tam zrobić dwupasmówkę jak na trzebiatowskiej albo koszalińskiej, nie byłoby problemu stania w korku
Cytować
+7 #4 majtek 2016-01-28 17:12
Cytuję dziadeg:
a kamienna? niepoważni jesteście.

Kamiennej podejrzewam że nie ruszą dopóki nie będzie obwodnicy. Wiesz co by było jakby ją zamknęli?
Cytować
+3 #5 Kilo 2016-01-28 19:04
Kamienna zostanie przebudowana dopiero, gdy skończą obwodnicę i przyłącze do drogi nr 6 czyli za jakieś 2 lata. Do tego czasu nie ma sensu rozkopywać miasta i wyrzucać pieniądze na coś co i tak zostanie ponownie rozkopane. Nie pamiętam , gdzie to czytałem ale podobno kamienna ma zostać przebudowana w całości na 2-pasmówkę co zlikwidowało by wąskie gardło przy zjeździe z ronda przy kauflandzie
Cytować
+6 #6 Uzdrowiciel 2016-01-28 20:51
Cytuję NIK:
BRAWO - NARESZCIE - BRAK MI SŁÓW ZACHWYTU ! Bo te ulice w Kołobrzegu naprawdę potrzebują remontu ?????? a nie na przykład Kasprowicza , Jedności Narodowej i dużo innych . Ale nazwiska zobowiązują! Ciekawe ilu mieszkańców wie gdzie znajdują się te ulice.

I Zdrojowa z zajeb...tym Rondem
Cytować
+2 #7 NIK 2016-01-29 07:58
Przepraszam - to nie Kasprowicza a Zdrojowa - przejazd nią nieźle wpływa na zdrowie auta.
Cytować
0 #8 Obserwator2 2016-01-29 23:18
TAAAKKK..
To takie bardzo ważne ulice dla ruchu - inaczej miasto by zostało puste. Sam już się chciałem wyprowadzać..
A tak na poważnie to dobrze , że w ogóle się coś dzieje
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl