×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Grupa uczniów I LO im. M. Kopernika zorganizowała prawybory parlamentarne z okazji obchodzonego w szkole Tygodnia Świadomości Obywatelskiej.

Wyniki głosowania zostały opublikowane na profilu Facebook szkoły. Jak informują inicjatorzy akcji, wybory parlamentarne zostały przeprowadzone przez dziennik internetowy. Głosowanie trwało 4 dni i odbyło się za pomocą modułu ankiet e-dziennika. Wzięło w nim udział 328 uczniów, bo tylko oni mogli głosować, co stanowi 57 procent osób uczących się w placówce.


A wyniki? Są zaskakujące. Większość młodych, bo prawie połowa (150 osób) oddała swój głos na Sojusz Lewicy Demokratycznej, mniejszym zaufaniem uczniowie obdarzyli natomiast dwie największe partie, na Koalicję Obywatelską zagłosowało 85 osób, a na Prawo i Sprawiedliwość jedynie 28. Więcej uczniów, bo 44, oddało swój głos na Konfederację.


Jak podkreślali uczniowie – organizatorzy, głównym celem całej akcji było promowanie Tygodnia Świadomości Obywatelskiej. Inicjatorzy poprosili również o „niewykorzystywanie wyników prawyborów do agitacji politycznej”.


Komentarze  
-30 #1 Szogun 2019-10-09 19:35
„Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sk… , ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi”
Cytować
+14 #2 Spocony Grubas 2019-10-09 21:30
Szanowna Młodzieży, przywracacie mi wiarę w to że jeszcze Polska uwolni się od pisowskie go okupanta. Brawo tak trzymać.
Cytować
+28 #3 Marak 2019-10-10 08:11
Cytuję Szogun:
„Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sk… , ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi”

To tego Pana nauczyli w Liceum Katolickim ?Pogardy dla innego człowieka ?
Cytować
0 #4 przepraszamZAkołobrzeg 2019-10-13 00:47
wychodzi na to ze tylko 44 osoby są obdarzone w mózg, reszta to niestety lewackie głupki. Jak można popierać marksizm, dopiero co wyszliśmy z tego gówna, jeszcze dobrze z buta nie zeszło a wy już w to z powrotem brniecie ...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl