×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Skandal – tak rządowe plany likwidacji opłaty uzdrowiskowej nazwał marszałek Olgierd Geblewicz. Na specjalnie zorganizowanej konferencji politycy związani z Platformą Obywatelską podkreślali, że działania Prawa i Sprawiedliwości „uderzają w zachodniopomorską rację stanu”. - To kolejny przejaw centralizacji, który funduje nam rząd PiS-u – mówił Geblewicz.

Obecna na konferencji prezydent Anna Mieczkowska podkreślała, że plany związane z likwidacją podatku, pojawiły się bez jakiekolwiek konsultacji z samorządami. - Nie podzielam zdania opozycji, że dramatyzuję – mówiła Mieczkowska – Ponieważ jeśli strona rządowa nie konsultuje z nami tak ważnych dokumentów, to mam prawo, jako prezydent Kołobrzegu, jako prezydent największego uzdrowiska w Polsce, mieć uzasadnione podejrzenie, że tych konsultacji po prostu miało nie być. Zgody samorządów na proponowane przez rząd rozwiązania nie było i nie będzie.

Prezydent zaznaczyła również, że o pomoc w sprawie planowanych rozwiązań zwróciła się do wszystkich kołobrzeskich parlamentarzystów. - Pan Czesław Hoc nie mógł być na spotkaniu, jednak przekazałam mu odpowiednie pismo – mówiła urzędniczka.
Również władze województwa zamierzają zorganizować spotkanie włodarzy wszystkich uzdrowiskowych gmin województwa zachodniopomorskiego. - Chciałbym, abyśmy podjęli dalsze działania co do form protestu, które miałyby być realizowane na Pomorzu Zachodnim. Na pewno będą to uchwały rad miast, rad gmin oraz rad sejmiku. Na pewno będziemy starali się wciągnąć mieszkańców w obronę naszych wspólnych interesów – mówił Geblewicz.

Marszałek odniósł się również do zapowiadanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki form zwrotu pobranych wcześniej środków do samorządów. - Rząd mówi nam dzisiaj w ten sposób; my wam zabierzemy te pieniądze, te 50 milionów z wszystkich gmin uzdrowiskowych, ale wam kiedyś oddamy w reklamie(...) Ja wiem, jak ten rząd oddaje pieniądze (...), my ich więcej nie zobaczymy – mówił Geblewicz.

Przypomnijmy; jeśli przepisy „Białej księgi regulacji systemu promocji w Polsce” wejdą w życie, Kołobrzeg utraci dotychczasowe wpływy z tzw, opłaty uzdrowiskowej. Ich wysokość wynosi obecnie około 30 milionów złotych.

Więcej w naszym materiale video.

Komentarze  
-6 #1 Niedzwied 2019-11-30 19:31
Zlikwidować uzdrowisko i zrubcie miasto turystyczne a nie starych Niemców w d..... e całować

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA