×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wokół nas żyją różne dzieci – niektóre są bardziej szczęśliwe, inne mniej. Niektóre mają wspaniałe, kochające rodziny – niektóre nie. Ale wszystkim należy się troska i miłość. Zróbmy coś dla wszystkich dzieci! Tych, które są w naszym zasięgu - Niech będzie to nasza wspólna akcja dla WSZYSTKICH dzieci – bez względu na pochodzenie społeczne, narodowość, wyznanie - czytamy w komunikacie od organizatorów programu "Gwiazdkowa Niespodzianka".

Akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka” to polska nazwa ogólnoświatowego projektu Operation Christmas Child, prowadzonego od 1993 roku przez amerykańską organizację charytatywną „Samaritans Purse” (sakiewka Samarytanina). Przez 19 lat rozdano ponad 93 miliony paczek. Są one przygotowywane i zbierane w 11 krajach, a trafiają do 124 krajów.

Program opiera się na pięknej idei przygotowywania prezentów i wysyłania ich dla dzieci z innych państw. Każde dziecko, które ostanie zapisane do programu otrzyma paczkę z prezentami przygotowaną przez dzieci z Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi chcą sprawić kołobrzeżanom taką niespodziankę.

Jak czytamy w komunikacie zaproszenie jest skierowane do dzieci w wieku od 2 do 14 lat. „Gwiazdkowa Niespodzianka” na terenie naszego miasta odbędzie się  4 i 11 stycznia 2020 r. (sobota) o godz. 17.00. Być może będzie jeszcze dodatkowe spotkanie (w zależności od zainteresowania „Gwiazdkową Niespodzianką”).

Do kogo jest adresowany ten program? Z uwagi na jego chrześcijański charakter przede wszystkim zapraszamy dzieci z rodzin, dla których treści takie będą ważne. Prosimy o pomoc rodziców, opiekunów czy też po prostu ludzi dobrej woli, którzy chcieliby zgłosić do takiego programu dzieci właśnie w takim przedziale wiekowym. Udział w „Gwiazdkowej Niespodziance” można przecież zaproponować nawet dzieciom „sąsiada”.

Z uwagi na to, że ilość paczek jest ograniczona, każdą osobę należy zgłosić organizatorowi. Najpóźniej do 31 grudnia muszą oni znać ilość dzieci, które przyjdą na program. Kontakt telefoniczny: 501 549 747. Osoby zainteresowane zostaną powiadomione o terminie jednego z dwóch (a może z trzech) programów.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA