×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Oszuści w naszym regionie stają się coraz bardziej bezczelni. Po metodach "na wnuczka" czy "na policjanta" w Kołobrzegu pojawiły się pierwsze oszustwa "na hospicjum".

Przed nową formą wyłudzeń pieniędzy ostrzega Alina Hajdamowicz, koordynatorka wolontariuszy kołobrzeskiego hospicjum. - Na ten moment mamy informacje tylko o kobiecie. Chodzi po różnych firmach, rozdaje "nasze ulotki" z numerem konta. Ma legitymację z numerem i zdjęciem. Takich osób może być więcej. Nasi Wolontariusze nie chodzą z ulotkami po firmach, nie namawiają na przekazywanie pieniędzy, nie mają legitymacji innych, niż jednodniowe na zbiórki 1.11 oraz Pola Nadziei. Prosimy w każdej takiej sytuacji dzwonić do Koordynatora wolontariatu, który zna wszystkich Wolontariuszy Hospicjum i wie o wszystkich ich działaniach. Numer telefonu: 667 191 130 - informuje pracownik hospicjum stacjonarnego przy ul. Radomskiej w Kołobrzegu.

Kołobrzeska policja o próbie takich oszustw dowiaduje się z mediów społecznościowych. - Do naszej komendy nie dotarły jeszcze żadne informacje o próbie oszustwa tą metodą. Nie zgłosił się również żaden poszkodowany. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na ten temat proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu - poinformował Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy KPP Kołobrzeg.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA