×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Anna Mieczkowska napisała list do Michała Kurtyki, ministra klimatu. Wskazuje w nim na konieczność zmian w znowelizowanych niedawno przepisach o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.


Sprzeciw wobec wzrostu cen za gospodarkę odpadami i apel do ministerstwa w tej sprawie wystosowały już m.in. władze Związku Miast Polskich, a wcześniej Związek Gmin Lubelszczyzny.Całość listu publikujemy poniżej.
Komentarze  
+4 #1 NIK 2020-01-08 13:31
Pretensje do brukseli i PO za podpisanie takiej umowy. A swoja drogą kto zlikwidował konkurencje przy odbieraniu śmieci. Czyżby PO. Rząd odpowie to nie nakładajcie tak wysokich opłat i segregujcie odpady na sortowniach będzie taniej i lepiej. Ale u Nas to chyba samorząd zapomniał że ma mieszkańców o których trzeba dbać a nie wciskać kit. Był czas na postawienie sortowni zamiast II promenady, ławeczek pijackich w parku Dąbrowskiego, klęczników i dziwacznych dzieł sztuki ale za to drogich.
Cytować
+6 #2 s.k 2020-01-08 16:30
No tak. Ale wcale nie trzeba płacić od zużytej wody za śmieci. Jest wybór metody. Ale nasi włodarze niestety uparli się na wodę. No więcej brudasów będzie w blokach i może pojawią się do tego karaluchy i szczury ;(
Cytować
+8 #3 Gospodyni 2020-01-08 16:39
Dlaczego miasto wydając zlecenie na budowę sklepów wielkopowierzchniowych nie zobowiązuje ich do instalowania butelkomatow, które to opakowania "robią kubature sieciowa"?
Cytować
+2 #4 Maximus Segregatus 2020-01-08 21:43
Pod koniec XX wieku dokonano wbrew europejskim standardom – odsunięcia polskich gmin od wykonywania własnymi przedsiębiorstwami gospodarki odpadami komunalnymi. Obecnie jedynymi wydziałami w urzędach samorządowych zajmującymi się gospodarką odpadami są wydziały do spraw przeprowadzania przetargów na wyłonienie tych co chcą na comiesięcznych opłatach obywatelskich za śmieci kręcić swoje lody… Drugim wydziałem jest wydział finansowy do spraw windykacji comiesięcznych opłat – aby kręcący na nich lody dostawali je w terminie… Pan dr. Marek Goleń dobrze wie, że warunkiem sprawnego zafunkcjonowania „rozszerzonej odpowiedzialności producenta” i innych mechanizmów jakie posiadają gminy zachodnioeuropejskie jest rekomunalizacja polskiej gospodarki odpadami o czym już mówił dwa lata temu - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/ustawa-o -odpadach-ustawa-o-porzadku-i-czystosci-w-gminie-p roponowane-zmiany,101659.html … W Europie jest więcej dowodów do czego prowadzi system przetargowego wyłaniania śmieciowych operatorów kręcenia lodów… rp.pl/Biznes/200109731-Wilno-tonie-w-smieciach-Nie -bylo-sprzatane-od-miesiaca.html … W Łotwie przestają biernie przyglądać się łupieniu mieszkańców na comiesięcznych opłatach za śmieci… wpolityce.pl/swiat/476541-na-lotwie-sie-nie-patycz kuja-rozwiazano-zarzad-miejski-rygi
Cytować
+7 #5 Kołobrzeg243 2020-01-08 23:49
Gromek nie chciał budować sortowni odpadów, a za jego rządów pieniędzy unijnych na to było dużo i teraz za jego decyzje zapłacą mieszkańcy.
Cytować
+7 #6 odo 2020-01-09 04:57
.... ile w tym mieście w koszyku utrzymania systemu śmieciowego pokrywają usługi czyli np. hotele... ?
Cytować
+5 #7 Lol 2020-01-09 07:50
A co ma do tego państwo ? Zieleń należy do miasta ?

Przecież pełooo ma podobno takie dobre kontakty w uni czego nic tam z tym nie zrobili? Chyba tylko gadać potrafią ...
Cytować
0 #8 Josef Schley 2020-01-10 22:44
Bzdury pani prezydentka pisze!Gromek zostawił problem odłogiem. Woda się leje, rosną góry śmieci, a kasy ubywa i płaczą już dzieci. Jak żyć w takim mieście, gdzie smród z komina leci,bo sąsiad właśnie spala swoje śmieci!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl