×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
O zmianach w dotychczasowym statucie miasta rozmawiali, podczas spotkania, szefowie wszystkich klubów Rady Miasta. - Chcemy zlikwidować ad vocem, a także trzy komisje. W tym zakresie mamy pełną zgodę – informuje nas Piotr Lewandowski, przewodniczący rady.

Zmiany w statucie mają usprawnić, jak tłumaczy Lewandowski, procedowanie uchwał na sesji Rady Miasta. Projekt w tej sprawie trafił już do Biura Rady Miasta. Zawiera on m.in. przepis o ograniczeniu czasowym wypowiedzi dla radnych. Samorządowcy mieliby możliwość wypowiadać się raz do 3 minut podczas procedowania jednej uchwały.


Chodziło o to, ujmując najprościej, aby sesje przebiegały sprawnie, a praca nad uchwałami odbywała się głównie na komisjach. Ten zapis zostanie jednak najprawdopodobniej wycofany poprawką – tłumaczy przewodniczący.


Dlaczego? Szefowie wszystkich klubów zgadzają się, aby zlikwidować możliwość zabierania głosu w trybie „ad vocem”. - Naszym zdaniem, takie działanie wystarczy, aby dyskusje podczas sesji były bardziej merytoryczne i krótsze (w tej kadencji potrafiły trwać nawet po kilkanaście godzin – dop.red.) – mówi Lewandowski.


Radni chcą również powiększyć składy komisji i zmniejszyć ich ilość. Zlikwidowane miałyby zostać komisje; prawa, komunalna (zostałaby częścią komisji budżetowo-gospodarczej) oraz społeczna (która zostałaby zasymilowana z komisją oświaty i kultury).
Komentarze  
+18 #1 shs 2020-01-09 14:47
Przepraszam bardzo, ale najpierw rozdziela się społeczną i sportu na dwie, żeby za pół roku jedną z nich przyłączyć do innej. NO BEZ JAJ, może zmniejszymy też liczbę radnych z 21 do 0? skoro i tak większość gra, jak jej pewna osoba zagra, a opozycja się dla nich nie liczy i leją na nich ciepłym moczem? TRAGEDIA. Przewodniczący pokazuje, że na niczym się nie zna.
Cytować
+1 #2 Kołobrzeg243 2020-01-13 02:01
Przewodniczący Rady Miasta to wielka POrażka.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl