×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
PKP SA zakończyła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowych dotyczących przebudowy dworca w Kołobrzegu. Oferty złożyło 11 firm na kwoty od 227,6 tys. zł brutto do 1,661 mln zł brutto.
Najtańszą ofertę złożyło Biuro Obsługi Inwestycji Krzysztof Niemyski z Gdańska. W budżecie określonym na kwotę 1,165 mln zł brutto zmieściło się osiem firm. Jedynym kryterium wyboru w tym przypadku jest cena. Niewykluczone jednak, że zamawiający nie będzie musiał zbadać, czy niektóre podmioty nie zaoferowały rażąco niskiej ceny.

 Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego Kołobrzeg wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże pomieszczenie na przechowalnię bagażu, a na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli chodzi o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i min. dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem mają zostać w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być gotowa w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy z wybranym przez PKP SA wykonawcą.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA