×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Po 12 latach jeden z najbardziej poważanych i kompetentnych urzędników w magistracie, Grzegorz Czakański, odchodzi na emeryturę. - Mam dość, jestem zmęczony – przyznał się radnym podczas oficjalnego pożegnania.

- Muszę przyznać, że miotają mną różne uczucia – mówił urzędnik podczas swojego wystąpienia – Pamiętam jak dwanaście lat temu zostałem przyjęty tutaj z pewną rezerwą. Starałem się przez te lata oddać o tyle, o ile potrafiłem. Kosztowało mnie to naprawdę dużo i przyszedł czas, kiedy już tego naprawdę mam dość. Mam dość formalizowania niektórych rzeczy, uszczegóławiania, ciągłych zmian budżetu, braku szacunku dla pracy urzędnika(...) oceniania go bez pełnej znajomości rzeczy, co jest bardzo krzywdzące. Te rzeczy powodują, że zmienia się podejście do pracy, nasi urzędnicy tego nie wytrzymują. Zupełnie inna atmosfera była kiedy ja przychodziłem do pracy(...). Ja uważam, ze jest prawo, jest przepis, ale do niektórych przepisów trzeba podejść z głową i trzeba umieć je interpretować. Demokracja jest fajną rzeczą, ale jeśli nie będziemy potrafili jej zastosować (…) to „zaklajstrujemy” tę demokrację – podkreślał Czakański. Dostało się też radnym.

– Cieszę się, że odchodzę, bo nie muszę odpowiadać na dziesięciogodzinną interpelację – żartował, ale dodał, że taka praca z radnymi zabiera czas urzędnikom, który mogą przeznaczyć na ważną i merytoryczną pracę. - Chciałbym namówić radnych, aby przeczytali definicję słowa co to jest interpelacja – dodał urzędnik podkreślając, że zapytania radnych powinny dotyczyć naprawdę ważnych kwestii. - Formalizowanie i złe organizowanie czasu pracy powoduje, że urzędy przestaną dobrze działać – przestrzegał podczas swojego przemówienia Czakański.

Urzędnika pożegnali wszyscy radni oraz władze Kołobrzegu. Na stanowisku od 28 stycznia zastąpi go Jolanta Włodarek, doktor nauk ekonomicznych.


skarbinik2
skarbnik1
skarbnik3
skarbnik4
skarbnik5
skarbnik6
Komentarze  
+23 #1 In 2020-01-16 20:57
Brawo panie skarbniku i dziękujemy . Zarządzający urzędem zostały lekko zmasakrowane... No cóż...
Cytować
+1 #2 Olaaaa 2020-01-16 21:07
Cytuję In:
Brawo panie skarbniku i dziękujemy . Zarządzający urzędem zostały lekko zmasakrowane... No cóż...

Naucz się czytać ze zrozumieniem. To nie zarządzające magistratem piszą byle interpelację i robią ciągle zmiany w budżecie
Cytować
+3 #3 In 2020-01-16 21:21
[Hehe. a o jakiej atmosferze mówił ?... proszę pani.
quote name="Olaaaa"]Cytuję In:
Brawo panie skarbniku i dziękujemy . Zarządzający urzędem zostały lekko zmasakrowane... No cóż...

Naucz się czytać ze zrozumieniem. To nie zarządzające magistratem piszą byle interpelację i robią ciągle zmiany w budżecie
Cytować
+3 #4 Moszna Kantor 2020-01-16 23:32
Spotyka gość kolegę swego
Tamten odmieniony od lat

Jak dziad wyglądający( Kg) przody
Ubrany w końcu i odpicowany

Co to w ToTka wygrałeś Wasci
Nie właśnie grać poprzestałem

Odpowiada Ony może to
Bywa tak właśnie ze skarbem

Jak też również zes skarbnikami
Alleluja i do przodu :-?
Cytować
+4 #5 Josef Schley 2020-01-17 06:22
A kasa miasta pusta!Brawo panie skarbniku! Najlepsza metoda obrony to atak!Pani doktor znajduje teraz pacjenta w stanie agonalnym!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl