×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z dr Małgorzatą Dziewięcką, która opowie o losach tułaczych polskich dzieci. Dr geografii, dawna korespondentka Radia Wolna Europa; wolontariuszka w wielu krajach świata oraz od 10 lat mieszkanka Kołobrzegu omówi bardzo ciekawy, a rzadko omawiany temat udziału polskich dzieci w tworzeniu historii Polski na przestrzeni ostatnich stu lat.

Zgromadzeni wysłuchają m.in. o Losach tułaczych Dzieci polskich od 1915 roku czyli pierwszej wojny światowej i rewolucji w Rosji, ratowanych przez Japoński Czerwony Krzyż na Dalekim Wschodzie; losach Dzieci od 1923 do 1936 deportowanych z rodzicami z kresów wschodnich w głąb ZSRR, m.in do Kazachstanu, deportacje lat Drugiej Wojny Światowej, o życiu w karłagach i domach dziecka, wyjście do Iranu, Indii, do Syrii, Libanu, Palestyny, Nowej Zelandii, Meksyku, do Afryki: Kenia, Tanzania, Zambia, Rodezja, RPA. Powrót do Polski.


Spotkanie odbędzie się 23 stycznia o godz.18.00 w Bibliotece Miejskiej przy ul. Frankowskiego. Wstęp wolny.


Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl