×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W związku z feriami i wzmożonymi wyjazdami dzieci na zimowiska, organizatorzy wyjazdów lub opiekunowie dzieci mogą prosić policję o kontrole autokarów, którymi podróżują dzieci. Funkcjonariusze badają zarówno dokumenty, jak i trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny pojazdu.

W trakcie jednej z takich kontroli w Ustroniu Morskim mundurowi wykryli nieprawidłowości. Jak informuje st. sierż. Daniel Kolasiński z kołobrzeskiej policji, trzeźwość kierowcy ani posiadane dokumenty nie budziły zastrzeżeń. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudził układ kierowniczy. Tam też znaleziono usterkę, która zagrażała bezpiecznej podróży. Wycieczka musiała poczekać około 2 godzin. Właściciel pojazdu przyjechał na miejsce z mechanikiem, a usterka została usunięta. Dzięki kontroli młodzież bezpiecznie wyjechała na zimowisko.

Policja apeluje, aby właściciele pojazdów wykonujących usługi przewozowe, systematycznie kontrolowali ich stan techniczny, a w szczególności: układ kierowniczy, układ hamulcowy, oświetlenie, ogumienie i wyposażenie, a wszystko to w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego i przewożonych osób.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA