×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek.

Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby na ryzyko potencjalnego zarażenia. Czego przykładem może być dwójka mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, która w trakcie obowiązującej kwarantanny poszła do sklepu.


Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Policjanci kontrolując adresy osób objętych kwarantanną nie mogli nawiązać kontaktu z kobietą i mężczyzną,. Funkcjonariusze ustalili że oboje znajdowali się w jednym ze sklepów.

Funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili Państwowego Inspektora Sanitarnego oraz sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie. Nie stosującym się do obowiązującej kwarantanny grozi teraz kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna.


Dodatkowo sporządzono dokumentacje procesową wobec dwóch przedsiębiorców, którzy wbrew obowiązującej kwarantannie prowadzili działalność. W pierwszym przypadku były to usługi gastronomiczne gdzie pomimo obowiązującej kwarantanny lokal był czynny w drugim przypadku zarządca kompleksu hotelowego udostępniał m.in. baseny hotelowe.


Policjanci apelują o respektowanie wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy, że nie przestrzegając zasad kwarantanny to nie tylko wysokie kary pieniężne, narażamy również życie i zdrowie innych osób.