×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Renata Brączyk z klubu PiS, zaapelowała kilka dni temu, o pomoc dla Rodzinnego Domu Dziecka prowadzonego przez Genowefę Zawadzką. Dzieci, które przebywają w placówce nie mogły uczyć się zdalnie z powodu braku sprzętu komputerowego. Efekt prośby zaskoczył samą inicjatorkę. Do końca tygodnia, przekazany przez dobrych ludzi sprzęt, ma trafić do pani Genowefy. Można jednak pomagać dalej.

Jak wyjaśnia radna, podopieczni placówki, mieli do dyspozycji jednego laptopa i dwa tablety. Tymczasem na dziewięcioro dzieci przebywających w placówce, aż siedmioro jest w wieku szkolnym. - Stąd moja prośba o pomoc. I udało się. Na tę chwilę mamy 16 laptopów i komputerów – mówi Renata Brączyk. Sprzęt, który jest obecnie czyszczony i sprawdzany przez kołobrzeskie firmy mybrand i Enter Komputery, do końca tygodnia ma trafić do domu pani Genowefy.

Pomoc zostanie zapewniona także kilku kołobrzeskim rodzinom, których nie stać obecnie na zakup nowego komputera. - Otrzymałam także informacje od dyrektorów z dwóch kołobrzeskich podstawówek o uczniach, którzy potrzebują sprzętu. Myślę, że to, co mamy obecnie wystarczy dla tych osób. Jednak liczba potrzebujących wciąż się zmienia, dlatego nie ustawajmy w pomocy – mówi radna.

Jeśli ktoś ma więc niepotrzebny sprzęt komputerowy w domu może zgłosić się przez Fb lub telefonicznie do radnej Renaty Brączyk.
Komentarze  
+2 #1 Ewek29 2020-03-25 13:29
Mam dwoje dzieci i jeden komputer , też nie wiem jak to podzielić kiedy będą zajęcia w tym samym czasie
+9 #2 Aga20 2020-03-25 13:37
A pan minister mówi że wszystko i wszyscy są przygotowani. Czy zawsze musimy coś zbierać albo robić apele o cos? Gdzie jest rząd???
+2 #3 Madziulenia 2020-03-25 13:59
Chciałabym zwrócić uwagę na to że mimo że ktoś ma jakiś sprzęt komputerowy to nie koniecznie ma dostęp do internetu. A nie mówiąc o osobach które mają dostać. Kto im zapewni dostęp do sieci kto za to zapłaci? Rząd. Nie wszystkich jest stać na takie udogodnienia.
+3 #4 Niewiarygodne 2020-03-25 14:13
PiS o to apeluję, to himalaje hipokryzji, położyli szkolnictwo, zamknęli się na współczesne wyzwania. Gdzie jest dostęp do internetu, powszechny dla Rodziców i uczniów. Co z nauczycielami i ich dostępem do internetu. PiS jest partia, niestety zacofana i myślącą tylko o wyborach i własnym interesie, 2 mld przekazane na propagande przez PiS pokazują o czym ta partia tak naprawdę myśli i jakie są dla niej priorytety. Wstyd i hańba.
+2 #5 Annn 2020-03-25 14:22
Ja nie mam komputera korzystają dzieci tylko z telefonu
0 #6 Typowa Janina 2020-03-25 17:37
Cytuję Aga20:
A pan minister mówi że wszystko i wszyscy są przygotowani. Czy zawsze musimy coś zbierać albo robić apele o cos? Gdzie jest rząd???

Nie licz nigdy na rząd, nie neguj nigdy pomocy od społeczeństwa. Ciesz się, że jeszcze potrafimy się szanować i wspierać. Zamiast głośno negować, głośni wspieraj i motywuj. To jest klucz i podstawa walki o lepsze jutro nasze wspólne.
0 #7 mcgregor 2020-03-25 19:10
Cytuję Madziulenia:
Chciałabym zwrócić uwagę na to że mimo że ktoś ma jakiś sprzęt komputerowy to nie koniecznie ma dostęp do internetu. A nie mówiąc o osobach które mają dostać. Kto im zapewni dostęp do sieci kto za to zapłaci? Rząd. Nie wszystkich jest stać na takie udogodnienia.

A na co wyparowuje 500 plus że nie stać na internet za 35 zł miesięcznie
0 #8 Iwona hm 2020-03-27 07:04
Nukt nie był przygotowany! Nie od razu Rzym zbudowali, narzekacie na rząd ale noe zapomnijcie zw jest wiele rzeczy na ich glowie nikt nie spodziewał się kryzysu, nie mozna odrazu na nich najezdzac sa firmy ktore upadaja ludzie ktorzy traca prace szpitale ktore potrzebuja sprzęt wiedz cierpliwości ja zglosilam sie do nauczucielki i mi wyporzycza wystarczy popytac to sa tylko ludzie i calej Polski odrazu nie postawia na nogi niestety ale wiedzcie że robia wszystko aby tak bylo ale my ludzie co mozemy wiedziec umiemy tylkp narzekać i chciec wiecej wiecej i dlatego tak sie dzieje zmiana klimatuitp

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA