×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Nie wyobrażam sobie, że będziemy musieli oszczędzać na oświacie czy pomocy społecznej –  mówiła, podczas konferencji z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego, Anna Mieczkowska. Prezydent podkreśliła, że Kołobrzeg jest w wyjątkowo trudnej sytuacji. Wskazała, że miastu trudno będzie przetrwać bez pakietu rekompensat ze strony polskiego rządu.

Jesteśmy miastem turystycznym, to nasza podstawowa gałąź gospodarki i w przypadku kiedy, jak w chwili obecnej, zamknięte są wszystkie hotele i pensjonaty, nie funkcjonują kwatery prywatne, zamknięte są restauracje, puby, kluby, to widmo katastrofy zagląda nam wszystkim do okien – mówiła Mieczkowska podczas videokonferencji. Prezydent przyznała, że to właśnie samorząd jest pierwszym miejscem do którego po pomoc zwracają się rodzimi przedsiębiorcy. - Każdego dnia wpływają do nas wnioski o odroczenie podatków, dzierżaw, najmu lokali – wyliczała prezydent. Urzędniczka zapewniła, że opłaty będą odraczane, a jeśli pojawią się nowe przepisy, również umarzane.


 Jednak jak zaznaczała prezydent, w bardzo trudnej sytuacji znajduje się sama gmina miasta Kołobrzeg. - Przedsiębiorcy liczą swoje straty, my swoje – podkreślała – Opłata uzdrowiskowa, która w przypadku budżetu kołobrzeskiego to jest ponad 6 procent, w zasadzie przestaje do nas wpływać. W chwili obecnej mamy około 30 wniosków o odroczenie podatku. My to wszystko zbieramy i rozpatrujemy każdy wniosek. Umarzanie podatków to światełko dla przedsiębiorców, ale dla samorządów może okazać się zgubne. Dlatego potrzebny jest pakiet rekompensat także dla samorządów – mówiła urzędniczka.

Prezydent wskazała także, że budżet Kołobrzegu nawet bez obecnej kryzysowej sytuacji był „trudny”. Jako powód wskazała obietnice Prawa i Sprawiedliwości. - Mamy obecnie około 14 milionów mniej wpływu z dochodów bieżących. Jeśli dojdą do tego kolejne zwolnienia i umorzenia to będą one jeszcze mniejsze – podkreślała.


Prezydent dodała, że miasto będzie musiało dokładać kolejne pieniądze nie tylko do oświaty i pomocy społecznej, ale również spółek miejskich. Jako przykład wskazała Komunikację Miejską. - Firma nie pobiera obecnie opłat za parkingi, sprzedaje mniejszą ilość biletów – wymieniała.


Pakiet rekompensat dla samorządów powinien, według prezydent Kołobrzegu, być ogłoszony równocześnie z programem wsparcia dla przedsiębiorców. - Jeśli kryzys będzie trwał jeszcze dłużej niż przewidujemy, to nam samorządowcom grozi krach – podkreśliła. (iws)
Komentarze  
+50 #1 Jakura 2020-03-26 14:31
Może czas na 80% lub urlopy bezpłatne w urzędzie miasta? Tak jak to ma miejsce we wszystkich wymienionych miejscach w Kg?czas zajrzec prawdzie w oczy a nie tylko podawac pomysly a od siebie z daleka.
Cytować
+43 #2 NIK 2020-03-26 14:46
A może czas zainteresować się też portem morskim, portem rybackim - dalekomorskim ( wiem że to nie jest we władaniu miasta ale... ) Może czas na utworzenie strefy ekonomicznej ( nie w części uzdrowiskowej ) dla małych przedsiębiorstw tworzących materialne rzeczy a nie tylko handel i usługi hotelarskie ! Czas myśleć o mieszkańcach i zmienić jednokierunkowy tok myślenia bo w końcu uzdrowisko upadnie a miasto będzie żyło tylko z sezonu. Przykład odpadów - dopiero po takim czasie i takich decyzjach 26 zł za m3 wody, a skąd wzięliście takie wyliczenia - z sufitu ?
Cytować
+38 #3 bywalecswiata 2020-03-26 15:17
a moze zrobić redukcje w UM , pracowników , z nadania PO , kolesiostwo,nepotyzm , i kumoterstwo, rozliczyć pana Wasiewskiego za jego cięzka prace w kryzysie miedzynarodowym , zatrudnić młodych wykształconych , kometentnych kołobrzeżan , a nie od 3 kadencji PO w miescie emerytów wojskowych , emerytowanych nauczycieli i ich rodzin , zatrudnonych w spólkach PO-dlegających UM , a nie narzekać na rząd , czekać na na pieniądze z centarli , i narzekać
Cytować
+26 #4 Ufnymorda 2020-03-26 15:21
Wszystko wysprzedane i rządy się kończą . Już nie bardzo jest co sprzedać poprzednicy się pośpieszyli też kryzys mieli
Cytować
+36 #5 zatroskany 2020-03-26 15:46
a może zabrać płowe dotacji stowarzyszeniom sportowy które i tak w obecnej sytuacji nic nie robia, a jeszcze skladki pobieraja od rodzicow.Wiem bo place.
Cytować
+31 #6 regionalista 2020-03-26 16:37
Obecnie można obejść się w urzędzie bez takich stanowisk jak z-cy prezydenta, skarbnik. Ich robotę i tak wykonują w większości naczelnicy. W starostwie powinno się zrezygnować z płatnych partyjnych fuch- członek zarządu.
Cytować
+33 #7 LOLO 2020-03-26 17:47
ZAWIESIĆ DIETY RADNYM
Cytować
+17 #8 koł 174 2020-03-26 18:32
prezydent miasta płacze,że będzie ciężko miastu , to zrozumiałe , wszystkim nam jest i będzie ciężko . Wszystkim zmuszonym zamknąć swoje biznesy , wszystkim wysłanym na urlopy bezpłatne . A rachunki prąd , gaz , i świetnie przegłosowane podwyżki za śmieci trzeba będzie zapłacić . Jak piszą przedmówcy , wysłać na bezpłatne urlopy pracowników urzędu miasta, gminy . A tak przy okazji to trzeba w przyszłości więcej wyciąć drzew i budować hotele , a nie zakłady pracy jakie kiedyś były w Kołobrzegu jak Weneda , (teraz szyła by maseczki dla szpitali) . Super ,zawsze w Kołobrzegu żyło się lepiej , wystarczy popatrzeć na ceny paliwa na stacjach . Wszyscy odczujemy kryzys związany z pandemią tylko ,że miasto będzie wymagało zapłaty a ludzie bez pracy zapłacić nie będą mieli niestety z czego. A z opłatami za śmieci to super ruch , w czasie pandemii takie przeforsowanie opłat . Co jeszcze nam zafundujecie ? Wysłać pracowników urzędów miasta ,gminy na przymusowe urlopy bezpłatne. Jak wszyscy to wszyscy
Cytować
+21 #9 Jakura 2020-03-26 18:57
Zastanawiam się jeszcze nad jednym:
Jak miasto 2,3 w Polsce pod względem turystyki,ilości turystów itd. przez tyle lat nie ma nic "odłożone"na tzw.czarną godzine??? Czy każda władza zyła tu i teraz? Jak to jest możliwe że Pani Prezydent mówi że nie starczało jak było "normalnie"?? To są jakieś kpiny gdzie chwalimy sie milionowymi ilosciami turystów a nam brakuje?? Czy my jesteśmy miastem bez dna?? Patrze na inne państwa,miasta to aż włos sie jeży bo tam nie ma my pracujemy nad planem od 3 tyg. Tam się wdraża już teraz i nie ma czegoś takiego ze nie mamy bo..... kur** tu nigdy nic w tym syfie się nie zmieni czy te psowsce czy peowce szkoda nerwów.
Cytować
+13 #10 koł 174 2020-03-26 20:06
Ta pandemia pokazała teraz całą prawdę . Baez nas nie ma ich . Prawda jest taka ,że to my płacimy podatki , aby było na .....NAGRODY W U.M. ITP. Teraz w systemie pandemii my straciliśmy dochody, miasto idąc tym tokiem myślenia i podatków też . Kwadratura koła , miasto wymaga , a podatnik ??? na działce w wolnym czasie wyhoduje kasę. My podatnicy płaciliśmy podatki latami , aby miastu było dobrze , czas teraz w dobie zwolnień i wymuszeń urlopów bezpłatnych zająć się swoimi podatnikami . Teraz macie dowody ,że nasze podatki są na niczym popartymi argumentami nagrodami. Kiedy jest kryzys nie ma kasy .... . sprytnie przegłosowane opłaty za śmieci . Państwo żyje z naszych podatków , w stanie pandemii państwo żyje z naszych podatków , a my z czego?
Cytować
+13 #11 kkkfgf 2020-03-26 21:55
Tak to jest jak się inwestuje tylko w jedną dziedzinę ekonomii a złodzieje POpaprani są POustawiani z biznesami i rączka rączke myje nawet gromek złodziej był ostatnio oglądać swoją działkę na wylotowej wartą kilka milionów złotych zastanawiał się czy sprzedać czy budować trzeba tą działką zainteresować odpowiednie służby bo niby z ko takiego pętaka stać było na jej kupno
Cytować
+14 #12 der 2020-03-26 22:11
Cytuję regionalista:
Obecnie można obejść się w urzędzie bez takich stanowisk jak z-cy prezydenta, skarbnik. Ich robotę i tak wykonują w większości naczelnicy. W starostwie powinno się zrezygnować z płatnych partyjnych fuch- członek zarządu.

Pierwsza taka funkcja to szef sztabu kryzysowego.
Cytować
+2 #13 Bond 2020-03-27 08:15
Mam pytanie to rzetelnych Redaktorów, czy możecie sprawdzić czy PiS w Kołobrzegu zbierał podpisy w ostatnich dniach potrzebne do startu w wyborach p. Jakubiaka i czy zostały one zdeponowane? Warto to sprawdzić..
Cytować
+5 #14 Piotet 2020-03-27 09:04
A ja mam pytanie czym zajmują się urzędnicy, np. w wydziale komunikacji? Skoro nie przyjmują interesantów, to w jaki celu są w pracy? Czym się zajmują? Jeśli mają inne zajęcia to OK, ale jeśli pilnują urzędu, żeby tylko było odpękane 8h, to jest to nie fair wobec podatników.
Cytować
+5 #15 Arcik 2020-03-27 09:40
Cytuję Jakura:
Może czas na 80% lub urlopy bezpłatne w urzędzie miasta? Tak jak to ma miejsce we wszystkich wymienionych miejscach w Kg?czas zajrzec prawdzie w oczy a nie tylko podawac pomysly a od siebie z daleka.
za co biora kase urzedy ze grzeja [...] w wygodnych fotelikach?
Cytować
+4 #16 Arcik 2020-03-27 11:19
Cytuję Arcik:
Cytuję Jakura:
Może czas na 80% lub urlopy bezpłatne w urzędzie miasta? Tak jak to ma miejsce we wszystkich wymienionych miejscach w Kg?czas zajrzec prawdzie w oczy a nie tylko podawac pomysly a od siebie z daleka.
za co biora kase urzedy ze grzeja [...] w wygodnych fotelikach?
jestem ciekawy co wy takiego robicie w tych urzedach opiszcie choc troszke prawdy
Cytować
-6 #17 Pytanie 2020-03-27 11:20
Mam pytanie czy trole internetowe atakujące Miasto mają płacone w okresie Pandemii? Czy jedna lub dwie osoby nie przeciąża zbyt umysłu mnożąc napastliwe komentarze pod różnymi Imionami? Czy moglibyście włączyć się w pomoc i pomagać w tym trudnym okresie zamiast napinać się w internecie ku chwale jedynej słusznej opcji politycznej, która przeznacza kilka mld publicznych pieniedzy na propagande zamiast np wesprzeć Służbę Zdrowia? Jak to jest w końcu? Czy może niesłusznie wskazuję opcje polltyczne, a jest to zwykła ludzka nienawiść? Jesteśmy Polakami czy nie? Zjednoczmy się w końcu. PS. Rząd obiecał wsparcie, więc z pewnością musi być to prawda, przecież wierzycie im?
Cytować
+5 #18 Pomocy 2020-03-27 19:26
Szarpała się z rządem, a teraz oczekuje POmocy? Szczyt hipokryzji u pani prezydent!
Cytować
+7 #19 Just True 2020-03-27 19:59
Trzeba było nie kraść i bezmyślnie wydawać publicznych pieniędzy. Tylko kompletny debil wydaje 2 miliony na bukszpan czy 30 tysięcy na jakieś ptaki... Oby ludzie w końcu otworzyli oczy i pogonili ten układ... Gromkow wozniakow mieczkoeskich hocow I cała resztę szkodników.
Cytować
+7 #20 Just True 2020-03-27 20:06
Sprzedaliście to miasto za paciorki deweloperce i hotelarzom a teraz płaczecie? To przez waszą politykę ludzie tyrają za grosze a kołobrzeski biznes kuleje. Ceny m2 nie osiągalne dla uczciwie pracujących, pieniądze robią tylko koledzy po układach albo za łapówy.... Nie prawda Janusz? Góry pełnej sakwy...
Cytować
+4 #21 mo 2020-03-28 07:13
Cytuję LOLO:
ZAWIESIĆ DIETY RADNYM

Cytuję regionalista:
Obecnie można obejść się w Cytuję LOLO:
ZAWIESIĆ DIETY RADNYM

urzędzie bez takich stanowisk jak z-cy prezydenta, skarbnik. Ich robotę i tak wykonują w większości naczelnicy. W starostwie powinno się zrezygnować z płatnych partyjnych fuch- członek zarządu.

Zawieść diety to zamarło trzeba zawiesi 3-5 pobory i premie P. PREZYDENT I innym Rządzącym w Kołobrzegu i całemu Rządowi Ministrom i posłom
Cytować
+1 #22 Pomocy 2020-03-28 19:29
Jedyna nadzieja, że ta chińska zaraza ich solidnie przetrzebi lub przynajmniej wywoła u nich zmiany chorobowe w mózgach, co jak widać już POwoli następuje u niektórych z nich.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl