×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Centrum Druku 3D Politechniki Koszalińskiej już powstają specjalne przyłbice ochronne dla ratowników i lekarzy. Za chwilę podobne będą drukowane w kołobrzeskim II LO im. Henryka Sienkiewicza – do akcji koszalińskiej uczelni dołączył właśnie nauczyciel informatyki Jacek Kawałek.
Jacek Kawałek znany jest przede wszystkim z projektu drukowania w technologii 3D makiet historycznych związanych z Kołobrzegiem. Dotychczas, wraz ze swoimi uczniami, stworzył m.in. model XIX wiecznego portu, czy miniatury ilustrujące jak zmieniał się kołobrzeski ratusz. W tym roku, Kawałek został również uhonorowany przez dziennikarzy Perłą Powiatu.


Teraz nauczyciel informatyki zamierza wykorzystać szkolne drukarki 3D i dołącza do szczytnej akcji Politechniki Koszalińskiej. - Będziemy drukować specjalne przyłbice ochronne, według czeskiego projektu – tłumaczy Kawałek – Nasze drukarki stoją bezczynnie, a w tej sytuacji mogą bardzo się przydać – dodaje nauczyciel. Według jego obliczeń do wspólnego projektu, z Kołobrzegu trafi około 200 takich przyłbic. Na mniej więcej taką liczbę sztuk wystarczy materiału. Część z potrzebnych rzeczy ofiarowały prywatne osoby, odpowiadając na facebookowy apel nauczyciela.


Wydrukowane przyłbice mają zasilić rezerwy również kołobrzeskiego szpitala. (iws)
Komentarze  
+7 #1 Informatyk 2020-03-26 18:14
Jaki program najlepiej nadaje się do projektowania 3d druku?
Cytować
+25 #2 PTTK 2020-03-26 19:40
Brawa dla Pana profesora i jego młodzieży.
Cytować
+2 #3 Sandał Janusza 2020-03-26 20:11
Taki kraj tekturowy. Musimy teraz własnymi siłkami łatać bieżące potrzeby. Kasa poszła na rozdawnictwo czyli kupowanie głosów oraz na propagandę czyli też kupowanie głosów.
Cytować
+20 #4 Ufnymorda 2020-03-27 07:44
Super wielkie brawa panie Jacku
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl