×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Pogoń Szczecin, jedyny klub z naszego województwa grający z tej najwyżej lidze na duże szanse żeby grać w europejskich pucharach.


Szczecinianie zajmują obecnie 3 miejsce w lidze, gwarantujące grę w Lidze Europy. Klub musi być przygotowany na te rozgrywki. Niestety Stadion Miejski w Szczecinie jest w trakcie przebudowy. To wyklucza granie meczów na własnym obiekcie.

Jednym stadionem w Zachodniopomorskiem, który spełnia wymogi federacji jest kołobrzeski stadion. Pogoń Szczecin rozważa zgłoszenie do jako miejsca rozgrywania meczów domowych.

 

- Mamy za sobą już rozmowy z PZPN-em, ZZPN-em oraz prezydent miasta Kołobrzeg, panią Anną Mieczkowską - mówi dyrektor klubu, Łukasz Machiński. - Naszym zdaniem to rozwiązanie może nie idealne, ale optymalne w obecnej sytuacji. Mam na myśli aktualny etap inwestycji oraz warunki pandemii. Ważnym atutem jest oczywiście to, że Kołobrzeg jest miejscem, w którym kibicuje się Pogoni Szczecin, a kibice obu klubów są ze sobą zaprzyjaźnieni. Awans Pogoni do europejskich pucharów i mecz w roli gospodarza w Kołobrzegu byłby na pewno dużym wydarzeniem dla tego miasta. Oczywiście mamy świadomość, że najpierw do pucharów trzeba się dostać, ale po to wykonujemy wcześniej pewne ruchy, by być na to organizacyjnie przygotowanym - podaje pogonszczecin.pl

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA