×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego o wyznaczenie zasad, które mają podnieść bezpieczeństwo dla osób wypoczywających na kołobrzeskiej plaży. Nie wiadomo, jakie kroki trzeba będzie wprowadzić, aby zapobiec ewentualnym zakażeniom właśnie w tych miejscach.

Na szczęście nie grożą nam raczej włoskie propozycje rozwiązań, typu parawany z pleksiglasu o których głośno było ostatnio w mediach ogólnopolskich. - Spodziewamy się wprowadzenia zasady odpowiedniej odległości między osobami wypoczywającymi – wyjaśnia Jacek Banasiak, dyrektor MOSiR-u – Jest dla nas natomiast niewiadomą, czy na plażach ludzie będą musieli nosić maseczki. Dlatego czekamy na zalecenia GIS-u w tej sprawie.


Ostatni, ciepły weekend w Kołobrzegu pokazał ogromne rozluźnienie zasad krajowej kwarantanny; większość osób przebywających na plaży i nadmorskim deptaku, nie miała maseczek, w tłumie przechadzających się spacerowiczów trudno było również zachować odległość. - Dlatego takie ważne jest wprowadzenie odpowiednich zasad, które następnie będą kontrolowane przez służby – mówi Banasiak.


Spółka ma zająć się kampanią informacyjną, która zostanie uruchomiona po przekazaniu wytycznych przez państwową instytucję. Do tematu wrócimy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA