×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
O możliwość wykonania badań na obecność koronawirusa dla wszystkich nauczycieli z kołobrzeskich przedszkoli i żłobków, pytała na posiedzeniu komisji społecznej, radna Małgorzata Grotto. Pytanie uzasadnione, bo podobne działania przeprowadzone w Łodzi wykazały, że co siódmy pedagog miał wynik testu pozytywny lub wątpliwy.

Jak informowała na komisji, wiceprezydent Ilona Grędas-Wójtowicz, wykonanie zbiorowych testów w Kołobrzegu, nie będzie możliwe. - Dla 800 nauczycieli to koszt ponad pół miliona złotych, nie mamy na to przeznaczonych pieniędzy w budżecie miasta – wyjaśniała urzędniczka. Zdaniem wiceprezydent, takie badania nie powinny być również ograniczane dla jednej grupy zawodowej. - Przebadać należałoby również urzędników, pracowników Straży Miejskiej, wszystkich, którzy mają kontakt z innymi osobami – mówiła.

Przypomnijmy; od poniedziałku otwarto miejskie przedszkola i żłobek. Z możliwości posłania dzieci do placówek opiekuńczo-wychowawczych skorzystało około 50 rodzin. To bardzo mało w porównaniu do regularnej liczby dzieci, które korzystają z opieki przedszkolnej, a wynosi ona około 1000.

Kołobrzeski magistrat uważa, że koszty wykonania testów dla nauczycieli powinno ponieść państwo. Takich działań domaga się również Związek Nauczycielstwa Polskiego.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA