×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Kołobrzeski rower miejski uruchomiony został w 2017 roku, na terenie miasta znajduje się 13 stacji, a do wypożyczenia jest 135 rowerów. Operatorem Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego jest Nextbike Polska. W pierwszym roku funkcjonowania roweru został on wypożyczony ponad 57 tysięcy razy. W ostatnim sezonie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli rowery ponad 88 tysięcy razy.

Nextbike Polska S.A 19 maja złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Spółka zagrożenie niewypłacalnością tłumaczy pandemią wirusa SARS-CoV-2, który spowodował nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki. Czy może to spowodować zawieszenie w działaniu Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego?

– Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

Podjęte przez Nextbike Polska kroki mają pozwolić na utrzymanie płynności finansowej, a także obsługi systemów rowerów miejskich w 39 systemach. (stm)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA